Menu

Zobacz jak McLaren P1 LM bije rekord na Goodwood

Czym jest P1 LM? Niczym innym jak ugrzecznioną do drogowych wymogów wersją hipercara

W zeszłorocznej edycji Goodwood Festival of Speed, Kenny Bräck za kierownicą McLaren P1 LM pokonał tor o długości 1,86 km w rekordowym czasie 47,07 sekundy – był to rekord auto drogowych. Doprawdy ukazał się już jeden film pokazujący przejazd, ale w nowej jego odsłonie, możemy zajrzeć do wnętrza P1. Dzięki  temu widzimy jak Bräck walczy o utrzymanie tego potwora na trasie.

Oglądałem ten film już z 4 razy i za każdym razem podziwiam kunszt prowadzenia jak i szybkości reakcji prezentowaną przez Bräcka. Warto zauważyć,  że trasa w Goodwood jest bardzo wąska, mając na uwadze szerokość LM, Bräck praktycznie nie ma miejsca na jakikolwiek błąd!

Czym jest P1 LM? To tak naprawdę drogowa wersja P1 GTR przygotowana przez Lanzante. Dzięki ich pracy powstał prawdopodobnie najszybszy i najbardziej luksusowy suprersamochód na dopuszczony do ruchu drogowego. Samochód posiada zmodyfikowany napęd hybrydowy dający 986KM frajdy! Dzięki zmianom w aerodynamice udało się zwiększyć docisk prawie o 40%! Waga też spadła w głównej meirze po zmianie dachu na carbonowy i zastosowaniu nowego ukłądu wydechowego z Inconelu – nie ma tak, zę jestem super madry i musiałem zaczerpnąć wiedyz co to jest. Inconel to stop chromu, zelaza i niklu.

Teraz najwazniejsze cena, jeżeli chciałbyś kupić GTR LM musisz udać się na aukcję  w RM Sotheby w Villa Erba i przygotować około 3,6 mln USD.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”8″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser” ajax_pagination=”0″ order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]