fbpx
Bez kategorii

Zobacz jak McLaren P1 LM bije rekord na Goodwood

Czym jest P1 LM? Niczym innym jak ugrzecznioną do drogowych wymogów wersją hipercara

W zeszłorocznej edycji Goodwood Festival of Speed, Kenny Bräck za kierownicą McLaren P1 LM pokonał tor o długości 1,86 km w rekordowym czasie 47,07 sekundy – był to rekord auto drogowych. Doprawdy ukazał się już jeden film pokazujący przejazd, ale w nowej jego odsłonie, możemy zajrzeć do wnętrza P1. Dzięki  temu widzimy jak Bräck walczy o utrzymanie tego potwora na trasie.

Oglądałem ten film już z 4 razy i za każdym razem podziwiam kunszt prowadzenia jak i szybkości reakcji prezentowaną przez Bräcka. Warto zauważyć,  że trasa w Goodwood jest bardzo wąska, mając na uwadze szerokość LM, Bräck praktycznie nie ma miejsca na jakikolwiek błąd!

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=p9J0eakk2Kg[/embedyt]

Czym jest P1 LM? To tak naprawdę drogowa wersja P1 GTR przygotowana przez Lanzante. Dzięki ich pracy powstał prawdopodobnie najszybszy i najbardziej luksusowy suprersamochód na dopuszczony do ruchu drogowego. Samochód posiada zmodyfikowany napęd hybrydowy dający 986KM frajdy! Dzięki zmianom w aerodynamice udało się zwiększyć docisk prawie o 40%! Waga też spadła w głównej meirze po zmianie dachu na carbonowy i zastosowaniu nowego ukłądu wydechowego z Inconelu – nie ma tak, zę jestem super madry i musiałem zaczerpnąć wiedyz co to jest. Inconel to stop chromu, zelaza i niklu.

Teraz najwazniejsze cena, jeżeli chciałbyś kupić GTR LM musisz udać się na aukcję  w RM Sotheby w Villa Erba i przygotować około 3,6 mln USD.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”8″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser” ajax_pagination=”0″ order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Napisz komentarz