fbpx
Miszmasz

Znamy ceny (w DE) Porsche 911 Speedster!

Nie ma co ukrywać Porsche zachwyciło świat podczas ostatniego salonu w Nowym Jorku i zaprezentowało model 911 Speedster. Model można już zamawiać, a linia produkcyjna ruszyła, ceny u naszych zachodnich sąsiadów zaczynają się od 269 000 euro
Pod maską znajdziemy jeden z najfajniejszych silników z oferty Porsche, czyli 4.0 litrówkę o mocy 502 KM która kręci się do 9.000 obr/min., a moc trafia na tyle koła za pośrednictwem sześciobiegowego manuala.

Mimo pokrewieństwa silnikowego, Speedster nie ma układu zawieszenia z 911 GT3. Inżynierowie Porsche podziałali przy nastawach zawieszenia oraz zastosowali dynamiczne (utwardzane) poduszki silnika. Trzeba pamiętać, że Speedster ma mniejszą wagę niż siostrzany model. Na pewno jednym z powodów takich odmiany jest miękki dach, który musi być otwierany za pomocą naszych rąk, a nie automatu! Ręczna skrzynia biegów waży mniej niż skrzynia PDK lub znana z innych Prosiaków siedmiobiegowa.
Podobno najnowsze dziecko Porsche może:
# rozpędzić się do 100 kmh w 3,8 sekundy
# osiągnąć prędkość maksymalną na poziomie 309 kmh

Plan zakłada produkcje tylko 1948 Speedsterów, ponieważ model ten został stworzony by oddać hołd modelowi 356 Roadster zbudowanemu w 1948 roku. Kupując auto możesz dopłacić 9.950 euro by otrzymać limitowany zegarek od Porsche Design!

Źródło: Porsche

Pod tym wpisem nie będzie komentarzy wpadaj na fejsa wilczka i tam podziel się opinią.