fbpx
Bez kategorii

Volvo rezygnuje z diesla !

Czy to już koniec motoryzacji jaką znamy , czy to pokłosie afery z silnikami dieselgate  z zeszłego roku ?  Volvo ustami swojego prezesa Hakana Samuelssona ogłosiło, że  nie będzie produkować nowych modeli silników Diesla ze względu na zbyt wysokie koszty związane z redukcją emisji spalin.

Spokojnie nie jest to cięcią tzw gruba kreską diesle się sprzedaja i Volvo będzie produkował obecną generację silników diesla, wprowadzonych na rynek w 2013 r., prawdopodobnie do 2023 r. Później, jak oszacował, koszt dostosowywania ich do coraz bardziej restrykcyjnych norm emisji spalin okaże się dla firmy nieopłacalny.

 Nie trudno przewidzieć następny krok już jeden producent reklamował się hasłem “żegnajcie diesle witajcie hybrydy” :) 
Tak właśnie chce zrobić Volvo zainwestować w produkcję aut elektrycznych i hybrydowych. Pierwszy model elektryczny planuje wprowadzić na rynek w 2019 r.

A skad Volvo czerpie inspiracje  ? “Tesla zaoferowała taki samochód, który cieszy się dużą popularnością. W tym obszarze powinno być również miejsce dla nas” – powiedział Hakan Samuelsson.

Jeśli natomiast chodzi o cyferki aby wiedzieć o  jakiej skali mówimy  

Samochody z silnikiem diesla stanowią  ponad 50 proc. wszystkich aut rejestrowanych w Europie, co sprawia, że nasz kontynent jest największym rynkiem dla producentów diesli na świecie. Volvo, należące do chińskiego koncernu Geely, sprzedaje na europejskim rynku 90 proc. swych aut terenowych z silnikiem Diesla XC 90.

Teraz rozumiecie dlaczego decyzja jest odłożona w czasie 

Napisz komentarz