fbpx
Bez kategorii

V8 w aucie sportowym – Wymierający gatunek?

Jeżeli szukasz nowego auta z segmentu “performance” które ma V8 pod maską, takie zwykłe V8 bez turbosprężarek lub doładowania, to masz tylko tych 12 opcji.

Jak wszyscy wiemy branża moto dostaje nie tylko od księgowych ale też od ekologów to właśnie dzięki nim takie jednostki odchodzą w zapomnienie. Emisje spalin i wymagana oszczędność paliwa skutkują pojawianiem się  silników wspieranych przez turbosprężarki bądź kompresory. Taka kolej rzeczy, tak się zmienia świat dla mnie jest to irytujące i smutne (mimo, ze moje serce dalej kocha V10’tki) co zrobisz trzeba się dostosować, albo znaleźć nacieszyć się V8.

Zwróćcie uwagę, że na tej liście nie ma ani jednego niemieckiego samochodu, a jedyny brytyjski samochód, Aston Martin V8 Vantage, wkrótce zostanie zastąpiony nowym modelem z 4,0-litrowym twin-turbo V8 od AMG. Niestety los większość tych samochodów będzie podobny jak Pana Astona :(

Nie będzie to ranking, ani artykuł o każdym z poniższych potworków. Zrobiłem listę by wiedzieć za czym sie oglądać na ulicy, jeżeli chcesz nacieszyć swoje uszy ostatnimi dniami  V8 bez turbawek ;) Enjoy!

Aston Martin V8 Vantage

 

Chevrolet Camaro SS

Chevrolet Corvette

Dodge Challenger

Dodge Charger

Dodge Durango SRT

Ford Mustang

Jeep Grand Cherokee SRT

Lexus RC F

Lexus GS F

Lexus LC 500

Maserati GranTurismo

 

Pod tym wpisem nie będzie komentarzy wpadaj na fejsa wilczka i tam podziel się opinią.