fbpx
Bez kategorii

Nowy Japoński Super Elektryk! Będzie rekord 0-100 km/h

Aspark, stosunkowo nowa firma z Japonii,  ostatnio ujawniła soje plany odnośnie ich pierwszego modelu produkcyjnego, a wszystko tradycyjnie już miało miejsce na Frankfurckim Motor Show. To elektryczne hiperauto w całości zbudowane z lekkich materiałów gdzie oczywiście króluje włókno węglowe. Najważniejszą cechą auta ma być jego sprint do 100 kmh, producencie ogłosili, że będzie to najlepiej przyspieszający samochód produkcyjny. 

Informacje o nowych pojazdach koncepcyjnych zwłaszcza kategoryzowanych jako supercar pojawiają się niemal każdego dnia, a podczas Targów zwykle następuje nasilenie takich newsów, ale większość z nich nigdy nie pojawia się w wersji produkcyjnej. Szczegóły dotyczące Owla (sowa) poza jego estymowanym czasem przyśpieszenia nie są jasne, ale wydaje się, że Aspark może być na bardzo zaawansowanym etapie produkcji konceptu.

Nagranie wideo japońskiej strony Gigazine pokazuje testy Owl’a, no może nie modelu, ale mułów testowych. Widzimy krótkie testy przyśpieszenia – wygląda to imponująco, warto zwrócić uwagę, że na przedniej osi widać układ napędowy. Co oznacza, że w osiągnięciu wspomnianego rekordu Owl będzie się wspomagał napędem na obie osie.

Wszystko wygląda intrygująco.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=TbTYbe1a86U[/embedyt]

 

Source: Aspark

Pod tym wpisem nie będzie komentarzy wpadaj na fejsa wilczka i tam podziel się opinią.