fbpx
Bez kategorii

Ten niezwykły Mercedes-AMG GT sprawia, że GT R wygląda przy nim ubogo

Mercedes-AMG GT R jest prawdopodobnie jednym z najbardziej szalonych seryjnych samochodów spod znaku gwiazdy. No dobra o AMG-One nie mówię bo to inna galaktyka. Creative Bespoke zdecydowało się trochę namieszać na rynku ponieważ nie poszli na łatwiznę biorąc GT R’a na swój warsztat, ale jego młodszego kuzyna GT S’a. To co widzimy czyli cały zestaw dodatków aerodynamicznych został wykonany z włókna węglowego, a przy okazji wizualnie (mim zdaniem) zmiażdżył już perfekcyjnego GT-R’a.

Wspomniany pakiet aerodynamiczny to coś więcej niż węglowe dokładki i lotki, tutaj CB postarali się bardziej ponieważ zaprojektowali praktycznie od nowa elementy nadwozia takie jak: 

# zderzaki (przód jak i tył)

# grill przedni

# progi

# tylne skrzydło 

A to wszystko jak już się domyślacie zostało stworzone z włókna węglowego, a oprócz zalet stylistycznych zwiększa siłę docisku i poprawia prowadzenie. 

Teraz efekt WOW osłona silnika wykonana jest ze szkła. O ile zabieg nie jest niczym dziwnym dla aut gdzie zespół napędowy jest zamontowany z tyłu (jest kilka wyjątków) to GT S mimo silnika umieszczonego z przodu auta ma “okienko” pozwalające podziwiać drzemiące pod maską V8.

To co oprócz bodykit’u zauważy każdy to perfekcyjne 20″ koła  ADV.1 z trubinowym układem ramion. Ich kolor też nie jest byle jak, matowy brąz to jest właśnie kolor którego brakowało w tym aucie. Jest niżej, bo zawsze się da i tu z pomocą przyszło niezastąpione H&R z perfekcyjnym zestawem progresywnych sprężyn.

Co pod maską?

# 4,0-litrowe V8  biturbo

# 622 KM

# 807 Nm

P.S. To więcej niż 577 KM i 700 Nm z R’ki

Niestety nie ma żadnych informacji odnośnie osiągów, ale patrząc na przyrost mocy możemy spodziewać się prawdziwego wow i osiągów w stylu R’ki – poniżej 3,5 sekundy do 100 kmh?

 

Source: ADV.1 Wheels

Pod tym wpisem nie będzie komentarzy wpadaj na fejsa wilczka i tam podziel się opinią.