Menu

Tak wygląda perfekcja: Lamborghini Huracan Performante od Novitec

Można by pomyśleć, że hardcorowa wersja Lamborghini jest już tak blisko perfekcji, że nie ma sensu nic przy niej robić. Jednak Niemiecki Novitec zapragnął udowodnić firmie z Sant’Agata Bolognese, że nawet Huracan Performante potrzebuję niemieckiej techniki. Wizualne zmiany są bardzo subtelne, ale jeszcze bardziej podkreślają to co najfajniejsze w Lambo! Czyli wszystkie ostre, a wręcz ociosane krawędzie auta.

Wszystkie elementy wykonane na zamówienie niemieckiego tunera zostały zoptymalizowane w tunelu aerodynamicznym, aby zapewnić maksymalną wydajność aerodynamiczną. Warto dodać, że wspomniane części zostały wykonane, z kutego włókna węglowego, opracowanego wspólnie przez firmy Lamborghini i Callaway Golf Company przy współpracy na rzecz powstania Sesto Elemento.

Co się zmieniło ( większość widać z racji wyróżniającego się carbonu) ale napiszę:

# nowe przednie wloty powietrza

# zupełnie nowy centralny spliiter (przez niektórych zwany lemieszem), który redukuje podnoszenie przedniej osi, podczas gdy samochód porusza się z dużą prędkością.

# kompozytowe dokładki nadkoli 

# nowe lusterka 

# zupełnie nowy dyfuzor

Warto zwrócić uwagę, ze dzięki powiększonym i zmodyfikowanym bocznym wlotom powietrza Performante w Niemieckim wydaniu ma bardziej agresywny profil, a przy okazji tylne hamulce dostały dawkę świeżego powietrza

Co jeszcze fajnego tam znajdziemy?

Nowe lekkie 20-calowe przednie i 21-calowe tylne koła uzupełnione sportowymi sprężynami zawieszenia obniżającymi Lamborghini o 35 milimetrów. Jest też wykonany ze stali nierdzewnej układ wydechowy Inconel, dzięki któremu wolnossący silnik o pojemności 5,2 litra jest jeszcze GŁOŚNIEJSZY <3

Plotki głoszą, ze Novitec pracuje nad kolejnym STAGE’em dal wolnossącego silnika V10 który pozwoli znacznie przebić  standardową moc Huracana Performante 630 koni mechanicznych (470 kilowatów) i 600 Newtonów (443 funty stóp).

Source: Novitec