fbpx
Bez kategorii

Sztuczna inteligencja w BMW?

Funkcja będzie również dostępna w modelach Mini.

Od połowy 2018 nowe modele BMW i Mini zaoferują kierowcom znanego asystenta od Amazona, oczywiście mam na myśli Alexe. Współpraca pomiędzy BMW i Amazon’em rozpoczęła się roku temu przy okazji opracowywania BMW Connected, które jest dostępne już w każdym pojazdem BMW. Nowy wymiar tej współpracy w pełni integruje Alexę z pojazdami BMW i Mini, co oznacza, że kierowca i pasażerowie będą mieli dosłownie dziesiątki tysięcy dostępnych obecnie umiejętności użytkownikom Alexi.

“Wprowadzając ten krok i integrując Alexę z naszymi modelami od 2018 roku, BMW i MINI będą stanowić nieodłączną część cyfrowego stylu życia naszych klientów”, powiedział Dieter May, starszy wiceprezes ds. Usług cyfrowych i modeli biznesowych w BMW Group. “Kontrola głosowa po raz pierwszy pojawiła się w samochodach BMW Group wiele lat temu. Obecnie wzmacniamy funkcjonalność poprzez dodanie cyfrowego ekosystemu, który otworzy wszelkiego rodzaju nowe możliwości, które klienci mają do dyspozycji szybko, łatwo i bezpiecznie z samochodu.”

Kontrola głosowa z pewnością nie jest czymś nowym, więc co sprawia, że Alexa jest inna? Bez wątpienia ważne jest to, że system nie wymaga inteligentnego telefonu ani żadnego innego interfejsu; wszystkie modele BMW i Mini mają wbudowane karty SIM, aby uzyskać dostęp do sieci. Funkcje używane w domu można także użytkować w samochodzie za pomocą poleceń głosowych, z rezulatatmi wypowiadanymi lub wyświetlanymi na ekranie informacyjnym. Poza tym nadal dostępne są poprzednie funkcje BMW Connected, takie jak sprawdzanie stanu pojazdów lub kontrolowanie innych funkcji pojazdu zdalnego w domu. Tak, oznacza to również, że możesz kontrolować funkcje w domu z samochodu, pod warunkiem, że masz dom podłączony do Alexa.

 

BMW mówi, że Alexa będzie dostępna dla wszystkich modeli w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Niemczech, począwszy od połowy 2018 roku. Nie ma żadnych słów na temat kosztów tej funkcji.

 

Soruce: BMW

Pod tym wpisem nie będzie komentarzy wpadaj na fejsa wilczka i tam podziel się opinią.