fbpx
Bez kategorii

SSC Tuatara – czyli kolejny gracz w stawce hiperaut?

To jeszcze prototyp, ale wygląda zabójczo zresztą tak samo jak brzmi. Ten dźwięk to zasługa podwójnie doładowanego V8 o pojemności 5,9 litra.

Poza “zwykłymi” super autami pokroju Aston Martin, Bentleya czy nawet Pagani widzimy SSC Tuatara to wszystkie inne aut nie mają znaczenia. Ten samochód jeszcze oficjalnie nie powstał, ale został zaprezentowany w Pebble Beach na początku 2018 roku. Następca równie bezkompromisowej Ultimaty Aero został po raz pierwszy zaprezentowany na tej samej imprezie w 2011 roku, ale to była koncepcja, podczas gdy wersja 2018 jest już prototypem, a wnętrze które mogliśmy zobaczyć tylko nas w tym utwierdzi.

Firma SSC North America planuje wyprodukować tylko 100 egzemplarzy Tuatry rozpędzającej się do 300 mph czyli 483 kmh! Oczywiście wszystko jest zasługą potężnego silnika i ciekawym zabiegom aerodynamicznym. Silnik? To jedna z piękniejszych rzeczy w tym aucie ponieważ pod maska znajdziemy onieśmielające V8 o pojemności 5,9 litra, z turbodoładowaniem na paliwie E85 wyprodukuje nawet 1750 KM przy 8.800 obrotach na minutę! To jest istny kosmos jak na auto ważące jedynie 1.247kg i mające współczynnik oporu powietrza 0,279 – tak tu powinniście powiedzieć WOW ponieważ Koenigsegg Agera R ma 0.37 Cd, Porsche 918 0.34 Cd, a Ferrari LaFerrari with 0.30 Cd.

Jestem bardzo ciekaw czy właśnie przedstawiłem Wam przyszłego króla prędkości, chciałbym napisać drogowego, ale było by to nadużycie ?

Wideo: WVM3DreamDrives / YouTube

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=-K1VOTNJ8kQ[/embedyt]

 

 

Pod tym wpisem nie będzie komentarzy wpadaj na fejsa wilczka i tam podziel się opinią.