fbpx
Bez kategorii

Range Rover-em Sport SVR pobili rekord Ferrari w Tianmen

Górę Tianmen powinien kojarzyć każdy miłośnik motoryzacji ale gdyby Wam to gdzieś umknęło , góra ta leży w chińskiej prowincji Hunan i  słynie z 99 wyczerpujących zakrętów i  jest dobrym testem zarówno dla człowieka jak i dla maszyny.

Range Rover Sport SVR ustanowił nowy nieoficjalny rekord pokonał 11,3 kilometrowy podjazd w 9 minut i 51 sekund ze średnią prędkością 68,8 km/h ,  pokonując poprzedni czas 10 minut i 31 sekund ustawiony przez Ferrari 458 Italia w 2016 roku !

Kierowca Ho-Pin Tung to główny kierowca Panasonic Jaguar Racing powiedział: “Jestem przyzwyczajony do wysokich prędkości wyścigów, ale to było jeszcze bardziej wymagające. Utrzymanie koncentracji było największym wyzwaniem, ponieważ droga ciągle się kręci i skręca z ogromnymi spadami z boku.
“Konsekwencje złego byłoby naprawdę poważne, więc skupiłem się na ustaleniu rytmu. Range Rover Sport SVR był tak łatwy – może to być SUV, ale ma osiągi i zwinność super samochodu i może zabrać Cię do miejsc, o których tylko super samochody mogą pomarzyć. ”

Trzeba przyznać dobry samochód i chapeau bas przed umiejętnościami kierowcy Ho-Pin, które nie tylko zapewniły powrót do bazy w jednym kawałku, ale także pobicie rekordu Ferrari o 40 sekund.
Oglądajcie video .

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=3MrdU6XbJok[/embedyt]

Pod tym wpisem nie będzie komentarzy wpadaj na fejsa wilczka i tam podziel się opinią.