Menu

Przepis na 800-konnego potwora?

Zaprezentowany w podczas Dubai Motor Show 2015 przez W-Motors Fenyr Supersport  ujrzał światło dzienne. W najnowszym filmie Youtubera Mr. JWW mam okazję poznać z bliska ten niezwykły projekt, którego serce wywodzi się wprost od specjalistów z Ruf Automobile.

Fenyr  jest bardzo odważnym projektem, ma niski dach, a bohaterzy filmu niemalże cały czas zahaczają głową o pokrytą czarną  Alcantarą podsufitkę. Warto zauważyć, że Fenyr nie posiada tylnej szyby, co bez wątpienia stanowi problem jeżeli chodzi o widoczność i tworzy ciemną kabinę, nie dopuszczając do naturalnego oświetlenia.  Za to niewielka kabina jest naszpikowana najnowszymi technologiami – cyfrowe zegary, wielki panoramiczny ekran multifunkcyjny, a liczba przycisków została ograniczona do totalnego minimum.

Sylwetka jaką prezentuje Fenyr  wydaje się być ostrzejszą wersją znanego od wielu lat Aventadora. Zamiast gładkich łuków, projekt podkreśla wiele ostrych linii.  Pod maską znajdziemy 6-cylindrowy rzędowy 3,8-litrowy silnik zasilany dwoma sprężarkami. Tak jak wspominałem konstrukcja pochodzi od niemieckich specjalistów z RUF  udało im się wskrzesić 799 km 980 Nm. Wszystko  jest spięte siedmiobiegowym PDK i szperą, taka konfiguracja pozwala na osiągniecie 100 km/h w 2,7 sekundy.

Warto zaznaczyć, ze dotychczas W-Motors wyprodukowała zaledwie 7 egzemplarzy swojego poprzedniego modelu Lykan Hypersport. Fenyr nie powinien być tak rzadki, ponieważ firma będzie dążyć do produkowania 25 sztuk rocznie. Przy cenie około 1,5 miliona funtów nie wydaje się by było to realne, ale trzymam kciuki!

 

 

Źródło: Mr JWW via YouTubeW Motors