fbpx
Bez kategorii

Powrót Defendera – Auto dla Czarnego Charakteru!

Kiedyś zasłyneli z kontrowersyjnego projektu pt. Coast Guard Defender, teraz wracają. Specjaliści od Land Rover’ów wyjawili trochę szczegółów odnośnie ich najnowszego projektu. Nazywa się Blackout Project – patrząc na zdjęcia z dosyć oczywistych powodów. Mniej oczywistą byłaby znaczna ilość roboto godzin przeznaczonych na modyfikacje tej tradycyjnej terenówki/

Oprócz rzucającego się w oczy pięknego czarnego lakieru, na dachu widzimy praktyczny, a zarazem stylowy bagażnik z przymocowaną “ścianą” reflektoró LED’owych, przód wydaje się niezwykle agresywny, a to zasługa min. aluminowej chłodnicy Ron Davis – podobno strasznie fajnie mieni się po zmroku. Aaaa i to wszystko jest wykończone czarną ryflowaną blachą. Jazda na 18-calowych kółkach Sawtooth z gumamiBF Goodrich All-Terraindaje dużo szyku i frajdy w terenie, mimo tych zabiegów pamiętajmy, że to dalej niezwyciężony Deff!

Wewnątrz też jest ciemno, mroczno i czarno, ale o to chodzi w tym projekcie. Miejsce pracy kierowcy jest wykończone czarną skórą i podgrzewane – to na wypadek zimnych wycieczek na Pustyni.  Wszelkie niezbędne wskaźniki od Bomber Moal są utrzymane w klasycznym styli i umieszone na desce rozdzielczej. Za doznania dźwiękowe odpowiada firma Kenwood, a o kompatybilności z Apple i Android  nie muszę wspominać. Z tyłu znajdziemy cztery skierowane do wewnątrz rozkładane siedzenia, które mogą pomieścić na sześć osób, lub jak je złożymy mamy miejsce cargo.

Pod maską tego Defa znajdziemy pochodzący z GM 5,3-litrowy silnik V8 ma 326 KM i jest spięty z sześciobiegową automatyczną skrzynią biegów GM, a to wszystko jeździ przy akompaniamencie wydobywającym się z customowego tłumika Borla – dźwięk jest godny pojazdu Lorda Vadera.

East Coast Defender kosztuje  169 000 dolarów, więc pod względem budżetu dekalsuje amerykańskich konkurentów i plasuje się w okolicy Mercedes G AMG. Jest drogo, ale Gentelmani o pieniądzach nie rozmawiają.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=We9BKyp-5QM[/embedyt]

Źródło:  East Coast Defender

Pod tym wpisem nie będzie komentarzy wpadaj na fejsa wilczka i tam podziel się opinią.