fbpx
Bez kategorii

Potwierdzone BMW M850i xDrive będzie miało 523 KM

Pod maską podobno znajduje się całkiem nowy silnik V8 który ma współpracować z napędem xDrive! Niestety nie znalazłem informacji czy będzie mu bliżej do tego z nowej M5 czy jednak konfiguracja będzie bardziej seryjna.
Niestety BMW wciąż nie jest gotowe, aby przedstawić nam nowożytną serię 8, ale przynajmniej udostępnili garść materiałów i informacji.  Doprawdy w pierwszej kolejności zadebiutuje wersja M-Perfomance tj. M850i która plasuje się tylko piętro niżej od wyczekiwanego M8.  Standardowo będziemy mieli do dyspozycji napęd na wszystkie koła zwany xDrive stąd też w pełnej nazwie znaleziono dla niego miejsce.
Proces produkcji drugiej generacji serii 8 jest obecnie w fazie końcowej i trwają bardzo zaawansowane testy. BMW zawędrowało do Walii, gdzie na krętych pagórkowatych drogach testowana jest konfiguracja napędu. Bawarczycy obiecują niespotykane odczucia z jazdy jak i ponadprzeciętne właściwości trakcyjne. Nisko położony środek ciężkości, sztywniejsza karoseria jak i innerwacyjnie zestawione zawieszenie ma dać ten FUN który podobno na przestrzeni ostatnich lat zaczęli gubić.  Plotki o Integral Active Steering się potwierdzają, więc jedno jest pewne nowa seria 8 będzie skręcała wszystkimi czterema kołami, a gdyby tego było mało elektronicznie sterowanych podzespołów zawieszenia będzie więcej. Niczym w McLaren’ie poprzeczne stabilizatory mają zniknąć i być zastąpione niezwykłym rozwiązaniem (wyjaśnienie zasady działania w Macu macie tutaj -> LINK ), amortyzatory mają “czytać” drogę i dostosowywać się do warunków na bieżąco, zresztą silnik podobno robi dokładnie to samo. BMW twierdzi, że V8 został “całkowicie przebudowany” i  zyskuje dodatkowe 67 KM oraz 100 Nm  w stosunku do swojego poprzednika.W modelu M850i ​​xDrive dostaniemy:

# 523 KM

# 750 Nm (od 18000 obr./min)

BMW obiecuje wprowadzić do sprzedaży serię 8 Coupe jeszcze w tym roku, ale M8 możemy spodziewać się w 2019 ;(

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=veaAQNr2cvE[/embedyt]

 

 

 

Source: BMW

Pod tym wpisem nie będzie komentarzy wpadaj na fejsa wilczka i tam podziel się opinią.