fbpx
Facebook News

Porsche Tycan pokazało swoje wnętrze

Porsche po raz kolejny odskakuje swojej konkurencji, tym razem w kategorii infotainment.

Dzisiejszej nocy Porsche AG zaprezentowało wnętrze swojego pierwszego w pełni elektrycznego auta, Tycana.  Pokazali coś na co długo czekałem, że wnętrze auta elektrycznego nie musi wyglądać jak rodem z kreskówki Manga, tylko może być to zwykłe auto. No dobra trochę nowocześniejsze od większości, ale dalej mamy tu klasykę – okrągła kierownica, zegary, tunel środkowy itd.

Zegary? Klasyczne wskaźniki zastąpił wykonany z prawdziwego szkła zakrzywiony ekran o przekątnej 16,8 cala. Mamy w nim do dyspozycji 4 tryby wskaźników:

  • Tryb klasyczny – Klasyka Porsche w nowoczesnym wydaniu. Klasyczne okręgi, a centralny obrotomierz zastąpiono tzw. miernikiem mocy
  • Tryb mapy zastępuje wspomniany centralny miernik mocy mapą najbliższej okolicy.
  • Tryb pełnej mapy pomija klasyczne zegary i wykorzystuje cały ekran do prezentowania mapy.
  • Tryb Pure wyświetla tylko podstawowe informacje o jeździe, takie jak prędkość, znaki drogowe i nawigacja.

Na krawędziach ekranu znajdują się również małe dotykowe przyciski do obsługi funkcji oświetlenia i funkcji jezdnych. Zestaw wskaźników jest zatem szerszy niż kierownica i przypomina kultowy oryginał 911.

Kierownica? Tutaj też zalatuje klasyką. W obu wypadkach (ponieważ mamy do wyboru jej dwie opcje: standard i GT) ma lekki wygląd i odwołuje się do historii.

Centralny ekran ma 10,9 cala i może współpracować z opcjonalnym wyświetlaczem dla pasażerów, tworząc zintegrowany ekran, który dzięki wykonaniu z czarnego szkła idealnie wkomponowuje się we wnętrze. Wszystkie interfejsy zostały całkowicie przeprojektowane dla Taycan. Liczba tradycyjnych przełączników, przycisków czy lampek  została znacznie zmniejszona. Sterowanie dotykowe inteligentne i intuicyjne, ale możemy powiedzieć „Hej Porsche” i wtedy dzięki sztucznej inteligencji pogadać z naszym prosiakiem.

Kolejny ekran ma 8,4 cala i zastępuje wszystkie pokrętła i przełączniki (motyw znany z najnowszych Audi). Lewarka zmiany biegów też tu nie znajdziemy, tak jak w przypadku 918 o biegu decyduje przełącznik na kierownicy.

Źródło: Porsche

Pod tym wpisem nie będzie komentarzy wpadaj na fejsa wilczka i tam podziel się opinią.