fbpx
Bez kategorii

Porsche Project Gold sprzedało się za 3 miliony $$$ w zaledwie 10 minut

Jakiś czas temu wspominałem Wam o złotym Porsche Classic 993 czyli zbudowanym praktycznie od zera klasykiem inspirowanym nowożytnym Turbo S Exclusive Series. To właśnie od niego odziedziczył jaskrawy żółto złoty lakier. Doprawdy poznaliśmy go pod koniec sierpnia, ale dopiero kilka dni temu zlicytowano go (w Porsche Experience Center Atlanta) za okrągłą sumę o wielu zerach.

Podczas aukcji RM Sotheby’s – “The Porsche 70th Anniversary Auction 2018” projekt Gold otrzymał  37 ofert w zaledwie 10 minut, przy czym najwyższa z nich osiągnęła imponującą kwotę 2 743 500 € . Nie myśl, że Porsche wyda uzyskane pieniądze na premie dla zarządu, oj nie! Wszystkie wpływy netto (2 591 027 EUR) zostaną skierowane do fundacji non-profit Ferry Porsche.

Projekt Gold jest czymś więcej niż tylko fantazyjnym 993 z serii Porsche Classic, ale miał służyć jako alternatywa dla Singer’ów czy innych modeli retro. Budowa auta trwała 18 miesięcy i wymagała użycia kilku niestandardowych części jak np. boczne wloty powietrza z 993-gen Turbo S oraz zainstalowania nowego sześciocylindrowego silnika o mocy 450 KM.

Z rozległego katalogu Porsche Classic jedyny w swoim rodzaju Nine Eleven otrzymał napęd na wszystkie koła i ręczną skrzynię biegów. Aby uczynić go jak najbardziej autentycznym, ręcznie numerowany numer podwozia projektu Gold nawiązuje do ostatniego modelu 993 Turbo, który trafił na linię produkcyjną 20 lat temu.

Na koniec warto wspomnieć, że projekt nie jest autem drogowym. Innymi słowy, Project Gold może być kierowany tylko na prywatnych torach. Biorąc to pod uwagę, w niektórych częściach świata może istnieć luka, chociaż u nas jak i w całej Europie jej nie ma – ponieważ samochód nie spełnia surowych przepisów dotyczących emisji i hałasu.

Źródło: Porsche

 

Pod tym wpisem nie będzie komentarzy wpadaj na fejsa wilczka i tam podziel się opinią.