Menu

Porsche Mission E zadebiutuje w 2020

W tym roku nie zabraknie newsów odnośnie elektryków i od tego zaczynamy ale ten news dotyczy marki która dla wielu jest synonimem marki sportowej czyli Porsche.

Minęło już trochę czasu, odkąd Porsche zaprezentowało swoją  koncepcję Mission E od tego czasu konkurencja podniosła poprzeczkę i zaprezentowała  drugą odsłonę Tesli Roadster.

Porsche Mission e ostatnio dostrzeżono na testach drogowych i od razu pojawiły się przecieki odnośnie danych technicznych.

Porsche prawdopodobnie wypuści trzy wersje z napędem na wszystkie koła o mocy 402, 536 i 670 koni mechanicznych.

Mission e  będzie wyposażony w dwubiegową skrzynię biegów i wykona sprint 0-100 km/h w czasie około 3,5 sekundy  całość będzie zdolna przemieszczać się z maksymalną prędkością 250 km/h a szacowany zasięg wyniesie około 500 km na jednym ładowaniu. Do czasu premiery powinna nastąpić mała ewolucja w czasie ładowanie pierwsze plotki mówią że Mission E naładuje się do 80% w zaledwie 20 minut.

Tym którzy nie chcą czekać na „mniejszą elektryczną Panamerę” pozostaje nabyć obecną w wersji hybrydowej którą wybiera 60% klientów w Europie żeby nie było tak pięknie w Polsce ten wskaźnik to 20% pisałem o tym na Facebooku 

foto Porsche, Autocar