fbpx
Bez kategorii

Porsche 911 Speedster Concept z okazji 70 urodzin marki

Z okazji 70. urodzin sportowych aut Porsche producent  sprawił sobie wspaniały prezent :)  pokazał  911 Speedster Concept .Prototyp stanowi ogniwo pomiędzy pierwszym Porsche 356 „No. 1” Roadster, który dopuszczono do ruchu dokładnie 8 czerwca 1948 r., oraz współczesnymi modelami Porsche Samochód powstał przede wszystkim z myślą o nieskazitelnej przyjemności z jazdy. Pod jego dwukolorową karoserią kryje się układ napędowy pochodzący z aktualnych modeli GT.  Koncepcyjne studium zdradza, jak może wyglądać potencjalna wersja produkcyjna modelu – chociaż jej debiut może nie nastąpić przed 2019 r. Decyzja co do dalszych działań w tym względzie zostanie podjęta w najbliższych miesiącach.

Podwozie pochodzi z 911 GT3, a imponujące 21-calowe felgi w stylu obręczy Fuchs zdobią kontrastujące, wykończone na wysoki połysk czarne detale w kształcie koniczyny. Po raz pierwszy koła te występują z mocowaniem centralną śrubą.

Projektanci z działu modeli GT wiele uwagi poświęcili również układowi wydechowemu z tytanowymi rurami, oraz napędowi, który wykorzystuje 6-stopniową skrzynię manualną. Do napędu służy sześciocylindrowy silnik typu bokser osiąga moc ponad 500 KM i rozkręca się do 9000 obr./min to musi fajnie brzmieć.

Podobnie jak historyczny pierwowzór, 911 Speedster Concept zamiast konwencjonalnego poszycia dachowego ma lekką osłonę, która chroni kabinę zaparkowanego pojazdu przed deszczem. Filozofia lekkiej konstrukcji Speedstera ma swoją kontynuację we wnętrzu – z kubełkowymi siedzeniami z włókien węglowych ale bez nawigacji, radia i klimatyzacji.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=QrntxEN07cw[/embedyt]

 

 

Pod tym wpisem nie będzie komentarzy wpadaj na fejsa wilczka i tam podziel się opinią.