fbpx
Bez kategorii

Porsche 911 Plug-In Hybrid coraz bliżej

Jeśli nawet nie obserwujesz mocno rynku motoryzacyjnego co chwila spotykasz się z informacjami odnośnie  nowej generacja zelektryfikowanych lub  czysto elektrycznych samochodów. We mnie wzbudza to obawę że  zabije to całą przyjemność prowadzenia auta ? I właśnie teraz Porsche obiecuje mi nie obawiaj się,  nadal będziemy  oferować klasyczne samochody sportowe z konwencjonalnymi silnikami.

Oliver Blume CEO Porsche  podczas obchodów 70. rocznicy powiedział “Będzie trójdźwięk: hybrydy plug-in, emocjonalne samochody sportowe z silnikami spalinowymi i sportowe pojazdy elektryczne”. “W Porsche zawsze będzie zapotrzebowanie na inteligentną sportową mobilność, a wrażenia z jazdy zawsze znajdą się w czołówce, ale w korku lub podczas parkowania samochodu kierowca może chcieć przekazać kontrolę nad pojazdem.”

Porsche jest obecnie najbardziej dochodową marką w portfelu Grupy Volkswagen, a trend wydaje się być kontynuowany w erze nowych pojazdów z napędem elektrycznym. Porsche Panamera Turbo S E sprzedaje się jak ciepłe bułeczki, stanowiące ponad 60 procent całkowitej sprzedaży Panamery w Europie. Porsche zmaga się nawet z ograniczonymi zasobami baterii i obecnie ma listę oczekujących od trzech do czterech miesięcy.

Producent  poważnie traktuje swoje plany dla elektryzowanych modeli, a nawet kultowa 911 otrzyma “impuls elektryczny” w następnej generacji. Nastąpi to podczas cyklu życia modelu nowej generacji 992. Porsche 911 PHEV połączy 3,0-litrowy turbodoładowany silnik z silnikiem elektrycznym o łącznej mocy 485 KM i   761 Nm. Dzięki akumulatorowi o pojemności 10,8 kWh samochód sportowy będzie mógł podróżować przez ponad 64 km wyłącznie z energii elektrycznej.

Przyszłość Porsche zależy również od sukcesu małej elektrycznej Panamery zwanej  Mission E

 

Pod tym wpisem nie będzie komentarzy wpadaj na fejsa wilczka i tam podziel się opinią.