fbpx
Bez kategorii

Porsche 911 GT2 RS wyprzedane

Całość serii nowego Porsche 911 GT2 RS wynoszący równe 1000 sztuk został już wyprzedany tak donoszą rynkowe plotki. Chętnym pozostaje poszukiwanie egzemplarzy na rynku wtórnym.

Dla przypomienia pod tylną klapą 911 GT2 RS pracuje podwójnie doładowany silnik typu bokser o pojemności 3,8 litra. Jednostkę przeszczepiono z modelu Turbo S i dodano mocy do równych 700 KM, taki zestaw w standardzie ze skrzynia PDK rozpędza GT2 od 0 do 100 km/h w 2,9 sekundy. Prędkość maksymalna to 341 km/h.

Znakiem rozpoznawczym specjalnej wersji jest agresywnie wyglądający pakiet aerodynamiczny w przedniej części nadwozia oraz masywne skrzydło z tyłu. Konstruktorzy zużyli sporą ilość włókna węglowego, żeby obniżyć masę do 1500 kg.

Cena wyjściowa to 260 000 Euro 

Kilka pierwszych egzemplarzy z produkcji zarezerwowano dla dotychczasowych właścicieli modelu 918. Dostawy rozpoczną się jesienią tego roku, ale firma nie potwierdziła jeszcze oficjalnego cennika ani dostępności. Jeśli wierzyć plotkom, nie ma już nawet potrzeby, żeby to robić.

Na pocieszenie dodamy, że nowym Porsche będzie można się przejechać w grze Forza Motorsport 7 dostępnej na konsole, która zadebiutuje pod koniec tego roku. Po raz pierwszy modele niemieckiego producenta pojawiają się poza produkcjami firmy Electronic Arts, która miała wyłączność na korzystanie z tej marki.

A my czekamy aż na naszej niedzielnej giełdzie wilczka pojawi się GT2 RS.

 

 

Pod tym wpisem nie będzie komentarzy wpadaj na fejsa wilczka i tam podziel się opinią.