fbpx
Bez kategorii

Polestar 2: Nie dość, ze elektryczny to jeszcze na androidzie

Tesla Model 3 miała zwojować rynek, kompaktowych aut elektrycznych ale pojawił się nowy przeciwnik. Chciałem napisać Szwedzki, ale jest to raczej Szwedzko-Chiński konkurent spod znaku Polestar. Polestar 2 ma w przeciwieństwie do starszego brata trafić do mas, dysponować mocą 400 KM i zasięgiem 500km!

PŁYTĘ PODŁOGOWĄ WYKORZYSTANO JUŻ W VOLVO XC40 (MAT. PRASOWE)

Jakiś czas temu Volvo zaprezentowało Polestar 1 czyli ekskluzywne, luksusowe i w pełni elektryczne coupe, ale dostępne tylko i wyłącznie w abonamencie. Teraz przyszła pora na auto dla mas, opierać się będzie ono na płycie podłogowej Volvo XC40, a nosić będzie numerek „2”. Do niedawna Polestar był oddziałem Volvo odpowiadającym za tuning mechaniczny (o wizualnym nie wspominam, ponieważ zmiany jakich dokonują są mocno kosmetyczne) , którego zadaniem było przygotowywanie sportowych odmian modeli.

Polestar 2 czyli awangardowy liftback, który wykorzystuje znane z Volvo światła (ze wzorem młotów Thora) i charakterystyczne tylne lampy, a z ciekawostek auto wielkościowo odpowiada Octavii.

W środku? Trochę Volvo, trochę nie. Widać zaczerpnięte inspiracje, elementy, ale jest inaczej, jakoś bardziej odlotowo. Na środku króluje 11-calowy wyświetlacz z systemem działającym oparciu o ANDROIDA! Podobno większość aplikacji ma z nim współpracować, mówią o gmail, maps które już są zainstalowane, ale jestem ciekaw czy w przyszłości będą tam wyświetlać reklamy ?

Technicznie?

# 408 KM

# 660 Nm

# Zasięg 500 km

# sprint do 100 kmh w 4,7 sekundy

# v-max 205 kmh

# bateria 78 kWh

Polestar 2 pojawi się na salonie samochodowym w Genewie, choć nie będzie tam marki Volvo.

Pod tym wpisem nie będzie komentarzy wpadaj na fejsa wilczka i tam podziel się opinią.