fbpx
Bez kategorii

Polestar 1 niczym gwiazda POP na trasie koncertowej

Po debiucie na tegorocznym Salonie Samochodowym w Genewie, oszałamiające coupé znajduje się obecnie w Pebble Beach by zaprezentować się światu w Ameryce. Warto zaznaczyć, że Stany Zjednoczone są obecnie największym rynkiem samochodowym. BA! Prawie 200 klientów ze Stanów Zjednoczonych za samochód wyścigowy typu plug-in.

Warto zaznaczyć, że początkowo ma pojawić się Volvo S90 Coupe, a Polestar 1 wejdzie do produkcji w połowie 2019 roku w nowej fabryce w Chengdu w Chinach. Jej nazwa nie jest zbytnio tajemnicza ponieważ nazywa się Centrum Produkcji Polestar i będą tam robić około 500 Polestarów rocznie. Plan się na tym nie kończą ponieważ mają pojawić się 4  Polki (chyba można tak o nich powiedzieć?), a 4reczka to będzie kabriolet!

Nie wiem czy pamiętacie, ale 1nka jest niekwestionowanym liderem rynku hybryd ponieważ na akumulatorze pokona nawet 150km.  Sercem coupe jest czterocylindrowy silnik benzynowy o pojemności 2,0 litra z turbodoładowaniem i kompresorem, do tego dwa silniki elektryczne i taki zestaw daje nam 600 KM i 1000 Nm.

Urocza stylistyka i obiecujące specyfikacje są dostępne kosztem: 155 000 USD w Stanach Zjednoczonych i 155 000 EUR w Europie. Alternatywnie, którzy pragną dostać w swoje ręce za kierownicą coupe 2 + 2 będzie w stanie to zrobić poprzez dostęp do programu subskrypcji pokrewny dbać o opakowaniach dostosowanych do Volvo XC40. Obciąży on opłatę samochodową, koszty ubezpieczenia i koszty utrzymania w jedną kwotę ryczałtową.

 

Pod tym wpisem nie będzie komentarzy wpadaj na fejsa wilczka i tam podziel się opinią.