fbpx
Bez kategorii

Pojedynek BMW M760LI vs. M4 – kto wygra?

Kiedy uwielbiasz być pierwszy na światłach i nie jesteś pewien czy twoją luksusową limuzynę z lodówką w podłokietniku nie objedzie konkurent w dwa razy tańszym coupe, musisz to zobaczyć!

Trzeba przyznać pojedynek jest dosyć niezwykłość, auta są z dwóch światów, ale pomysł konfrontacji jak dla mnie jest jak najbardziej właściwy – porównywanie luksusowej limuzyny z 12-cylindrowym silnikiem z rzędowa 6-tką. Ekipa z Cars.co.za postawili przeciwko sobie BMW M4 Competition i BMW M760Li xDrive.

W języku BMW to wyścig pomiędzy najpotężniejszym i najszybszym modelem produkcyjnym marki i następcą legendarnego coupe M3.

Wiem, wiem – na bank wytypujesz zwycięzcę tego wyścigu, jak tylko przeczytasz specyfikacje techniczną obu aut, ale będziesz zaskoczony tym, jak mała jest różnica. Po lewej stronie znajduje się M4 o mocy 444 KM i wadze 1500 kilogramów, a po prawej M760Li xDrive o mocy 600 KM i nadwadze wynoszącej 2100 kg. Warto również wspomnieć, że w Serii 7 na pokładzie były trzy osoby – jedna za kierownicą, jedna z tyłu, oraz kamerzysta.

Aaaa zapomniałem przypomnieć, że V12 jest wspierane przez x-drive więc poprawione względem seryjnego M4 jest na przegranej pozycji pod względem poziomu trakcji na starcie.  Mówiąc o przyczepności, to był główny czynnik, który pomógł temu samemu M4 wyprzedzić Mercedes-AMG C63 S Coupe w poprzednim wyścigu.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=1ZRSY_hE2cY[/embedyt]

Source: Cars.co.za on YouTube

Pod tym wpisem nie będzie komentarzy wpadaj na fejsa wilczka i tam podziel się opinią.