fbpx
Bez kategorii

Podsumowanie roku Wilczka – Sierpień nowe Lamborghini Aventador SVJ

2018 rok zbliża sie ku końcowi dlatego przyszedł czas na podsumowania. W tym roku postanowiłem zrobić ich aż dwanaście. Klucz jest taki w każdym miesiącu powracam myślami do jednej premiery którą warto zapamiętać.
Dziś 8 czyli sierpień – to zdecydowanie najtrudniejszy miesiąc przez … festiwal w Pebble Beach a tam premiery od ekstremalnie drogiego i rzadkiego Bugatti Divo, Ferrari 488 Pista Spider czy pospolitej ( jak na to grono ) BMW Z4 a ja wybrałem Lamborghinii Aventador SVJ których powstanie 900 sztuk, każda z nich będzie wyposażona w wolnossący silnik V12 o mocy 770 KM wytwarzający 720 Nm momentu obrotowego.  Producent zmniejszył masę auta do 1525 kg, co pozwala na sprint do  100 km/h w 2,8 sekundy i sprint do 200 km/h w zaledwie 8,6 sekundy. Prędkość maksymalna to ponad 350 km/h.
Z ciekawostek konkursie elegancji w Pebble Beach została również zaprezentowana specjalna wersja o nazwie SVJ 63 to wersja która oddaje hołd Lamborghini i nawiązuje do roku założenia firmy ( 1963 ) oczywiście będzie to wersja limitowana do ….   63 sztuk.
#podsumowanieroku2018

Pod tym wpisem nie będzie komentarzy wpadaj na fejsa wilczka i tam podziel się opinią.