fbpx
Bez kategorii

Pierwsze w historii hybrydowe Lamborghini nadchodzi: Urus Plug-In Hybrid

Hybrydowym newsem zeszłego roku było zelektryzowanie 4,0-litrowego V8 od Porsche. Natomiast w tym roku sytuacja się diametralnie zmieniła, ponieważ firma z Sant’Agata Bolognese wleciała do ligi super SUV’ów dzięki swojemu Urusowi.

Główny specjalista ds. Technologi Lamborghini, Maurizio Reggiani potwierdził, że hybrydowa wersja SUV’a pojawi się w ciągu najbliższych 18 miesięcy. Według wstępnych informacji,  układ napędowy będzie pochodził wprost z Stuttgart’u. Co oznacza, że ​​osiągi będą zbliżone do tych oferowanych przez Porsche:

# 680 KM

# 850 Nm

# 4.0 V8 biturbo

# silnik elektryczny na wale napędowym(?)

 

 

Warto zaznaczyć, że Urus stanie się pierwszym w historii zelektryfikowanym Lamborghini,  idąc tym tropem następcy Huracana i Aventadora, którzy również otrzymają “elektrycznego kopa”. Zhybrydyzowany układ przeniesienia napędu uczyniłby SUV jeszcze mocniejszym niż “zwykły” Urus o mocy 650 KM. Warto zaznaczyć, że z najnowszym dzieckiem Lamborghini wiąże duże nadzieje, nie kryją tego, że marka chce osiągnąć podobny sukces jak Porsche z Cayenne jakieś dziesięć lat temu. Podobno produkcja docelowa ma wynosić około 4000 jednostek Urus’a rocznie.

“To jest nasze życzenie, nasz cel i nasz cel; aby podnieść fundamenty marki, a dzięki temu zwiększyć przychody, które zapewnią stabilność naszego supersportowego samochodu w przyszłości “- powiedział Reggiani w publikacji. “Możemy sprzedać Urusa, ponieważ mamy Huracan i Aventador – bez tej wartości marki trudno jest być wiarygodnym. Aby być Lamborghini w tej chwili, ważne jest, abyśmy mieli tę wiarygodność z tych modeli, aby zbudować Super Sportowy SUV w ten sposób. “

Source: Drive

Pod tym wpisem nie będzie komentarzy wpadaj na fejsa wilczka i tam podziel się opinią.