fbpx
Bez kategorii

Pakiet MPerformance dla nowego BMW X5

Mimo pojawiających się wielu wizualizacji, nowe BMW X5 M nie jest jeszcze gotowe, ale na osłodę dostaliśmy najnowszy pakiet części M Performance dla flagowca serii X. Z zewnątrz wielbiciele carbonu i wszelkiego rodzaju dodatków z tworzyw lekkich będą zadowoleni. Wykończenia z włókna węglowego są niemal wszędzie, możemy je dostrzec w przednim zderzaku, na spoilerze, przednim czy tylnym jak i dyfuzorze, tradycyjnie dla serii M Performance lusterka też są we wspomnianym włóknie węglowym, a zwieńczeniem wszystkiego są 20 lub 22 calowe koła!

Jeżeli przy konfiguracji użytkownicy zdecydują się na sportowy układ hamulcowy M tarcze założone do czerwonych 4ro tłoczkowych zacisków otrzymają nawiercenia i perforacje, poza aspektem technicznym wyglądają naprawdę rasowo! Wnętrze także czeka sportowa metamorfoza, nowa kierownica wykończona Alcantarą i czerwonym przeszyciem na godzinie 12 robią efekt WOW.  Efektu dopełnia wykonany z włókna węglowego wybierak skrzyni biegów czy aluminiowe pedały (niby coś zwykłego, a lepiej wygląda). 

Nowy X5 trafi do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych 10 listopada, ale Europejczycy muszą poczekać do marca 2019 r… – pewnie dlatego, ze produkcja jest w USA. Podstawa  to xDrive40i czyli turbodoładowany 3,0-litrowy, sześciocylindrowy silnik o mocy 335 koni mechanicznych, kolejny poziom to xDrive50i, czyli 4,8-litrowy silnik V8 o pojemności 4,4 litra z mocą 456 KM, ma być też plugin  xDrive45e z 389 KM – ale nie wiem kiedy, ale na otarcie łez znajdziemy jeszcze M50d z R6 o pojemności 3,0 litra i mocy 400 KM.

Źródło: BMW

 

Pod tym wpisem nie będzie komentarzy wpadaj na fejsa wilczka i tam podziel się opinią.