fbpx
Bez kategorii

Ostatnie Pagani Huayra Coupe nosi barwy bolidu Lewis’a Hamilton’a

Czemu takie połączenie? Warto pamiętać, że podobnie jak samochód F1 Hamiltona, Huayra jest napędzana silnikiem Mercedes-AMG.

99 samochodów i mniej więcej siedem lat później, Pagani Huayra Coupe jest gotowa, by zakończyć “swój żywot” z efektem wow. Ostatni, setny wyjść z hukiem, jako że ostateczny setny egzemplarz został wykończony w niezwykły. Jego kolorystyka byłą inspirowana barwami zwycięskiego bolidu Formuły 1 autorstwa Lewisa Hamiltona. Setny egzemplarz został nazwany “L’Ultimo”, a do klienta w Miami dotrze już w czerwcu.

Podobno proces powstawania tego niezwykłego egzemplarza był bardzo długi i skomplikowany, włoska marka  ściśle współpracowała z przyszłym właścicielem, aby zbudować idealną Huayrę Coupe. Osiem miesięcy własnie tyle to wszystko zajęło, tyle czasu trzeba było czekać  by to dzieło sztuki ujrzało światło dzienne. Równie dobrze moglibyśmy postawić ją w salonie i cieszyć oko, ale wydaje mi się, że potencjał V12’tki biturbo od AMG(720 KM i 1000 Nm) by się tam marnował ;)

Jak się domyślacie, zdjęcia które pokażę poniżej nie są oczywiście oficjalne tylko renderami opublikowanymi przez Pagani pokazującymi, jak będzie wyglądać łabędzia Huayra L’Ultimo. Koniec produkcji Coupe, nie oznacza końca żywota tego modelu. Obecnie Pagani produkuje Huayra’y w wersji Roadster. Podobnie jak wersja z twardym dachem, wersja bez niego ograniczona jest do zaledwie 100 sztuk. doprawdy oba auta nie maja dokładnie takich samych specyfikacji ponieważ obecnie produkowana wersja czerpie wszystko co najlepsze z hardcoreowej wersji BC. Ten ostatni, nazwany na cześć Benny’ego Caioli, był ograniczony do zaledwie 20 samochodów!!!

Source: duPont Registry

Pod tym wpisem nie będzie komentarzy wpadaj na fejsa wilczka i tam podziel się opinią.