fbpx
Bez kategorii

Organizatorzy ukarani za wypadek Hammonda

Pamiętacie feralne wyścigi górskie, w których wystąpił Richard Hammond? Tak, dokładnie ten w którym nasz ulubiony „knypek” roztrzaskał się na jednym ze zboczy. Organizatorzy zostali ukarani  grzywną w wysokości ponad 5000 CHF przez Szwajcarski Związek Motorowy.

Podczas filmowania kolejnego odcinka programu The Grant Tour, Hammond rozbił 1200 konnego hybrydowego Rimac’a Concept One.

Była gwiazda Top Gear  mimo złamanego kolana wyszła z wraku o własnych siłach, zanim samochód o wartości prawie miliona dolarów stanął w płomieniach, co jak się domyślacie nie poprawiło jego sytuacji. Na miejscu byli pozostali prezenterzy pracujący obecnie dla Amazona – Jeremy’ego Clarksona (w Lamborghini Aventador S) i Jamesa Maya (w Honda NSX) . Szwajcarski Związek Motorowy ogłosił dzisiaj karę dla organizatorów. Orzekli, że wydarzenie nie było zgodne z międzynarodowym kodeksem sportowym FIA i że incydent, który przyciągnął uwagę świata, działał przeciw interesom sportu. Otrzymano grzywnę w wysokości 5 000 CHF, a dyrektor sportowy Christian Muller i trzej sędziowie sportowi Hermann Muller, Karl Marty i Daniel Lenglet zostali zawieszeni na sześć miesięcy.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=2CLIb1VY1zQ[/embedyt]

Pod tym wpisem nie będzie komentarzy wpadaj na fejsa wilczka i tam podziel się opinią.