fbpx
Bez kategorii

oficjalnie zaprezentowane BMW Z4 2019 w wersji First Edition

O tym samochodzie pisaliśmy już w zeszłym tygodniu przy okazji kolejnego wycieku zdjęć a trzeba przyznać to jeden z samochodów na który czekaliśmy bardzo długo i słyszeliśmy o nim mnóstwo plotek.  Na tegorocznym evencie w Pebble Beach zostało oficjalnie zaprezentowane BMW Z4 2019 w wersji First Edition.

Nowa BMW Z4 M40i ma 3,0-litrowy turbodoładowany sześciocylindrowy silnik rzędowy, który napędza roadstera BMW do 100 km/h w 4,4 sekundy. Komunikat prasowy BMW nie precyzuje dokładnie mocy nowej Z4 ale pamiętajcie że ten model jest popularny na rynku USA i moc wersji europejskich będzie się nieznacznie różnić na naszą niekorzyść – dziękujemy Ci Brukselo ;) finalnie wersja europejska powinna mieć 335 KM a wersja na rynek Stanów Zjednoczonych 340 KM .

Światowa premiera BMW Z4 M40i First Edition w Pebble Beach to tylko przedsmak nadchodzącego debiutu ponieważ BMW ogłosi wszystkie szczegóły dotyczące kolejnych wariantów silnika, innowacji technicznych i różnorodnych cech wyposażenia dopiero 19 września 2018 r.  Niedługo później odbędzie się  premiera nowej Z4 na salonie w Paryżu (Mondial de l’automobile (4 – 14 października 2018 r.) Finalnie pierwsze egzemplarze wyjada na drogi wiosną 2019 roku.

Jak dla mnie nowa Z4 wygląda kozacko tak jak powinien wyglądać roadster z idealnym rozkładem masy 50:50 i miękkim dachem.

 

 

Pod tym wpisem nie będzie komentarzy wpadaj na fejsa wilczka i tam podziel się opinią.