fbpx
Miszmasz

O jeju jakie to piękne! Koenigsegg Jeska

Trzeba otwarcie przyznać, Koenigsegg Jeska rzucił wiele osób na kolana i bez wątpienia był jedna z największych gwiazd Geneva Motor Show 2019.

Wiem, ze widzieliście już tysiące zdjęć z salonu pokazujące najnowsze dziecko Szwedzkiej stajni. Natomiast, ja jestem fanem zdjęć aut na żywo, nie ze specjalnie przygotowanego wybiegu czy stanowiska. Stylistyka, lakier i wielkie skrzydło w kształcie bumerangu opierające się tylko na jdenym filarze robią efekt WOW. Za to bardziej mnie jara to co znajduje się pod maską, podwójny turbodoładowany silnik V8 o pojemności 5,0 litrów, który po zalaniu E85 produkuje jedynie 1600KM. No dobrze, nie zawsze jest tyle, kiedy lejemy klasyczną bezołowiową Jesko oferuje nadal imponujące 1280 KM (955 kW). Co więcej nowego? Sekwencyjna skrzynia biegów o niespotykanej nazwie „Light Speed Transmission”  co w wolnym tłumaczeniu oznacza “Skrzynia biegów o prędkości światła”. Ma

Christian von Koenigsegg zaznaczył, że to auto ma nie być ich popisową technologią i nie będzie biło rekordów prędkości. Natomaist pracują nad wersją  Jesko 300, które to właśnie ma osiągnąć dotychczas nieuchwytne (przez auta seryjne) 300 mph czyli jakieś 481 kmh. Koenigsegg ma już aktualny rekord prędkości 277 mph ustanowiony przez Agere, szybko licząc Jesko 300 potrzebuje tylko 23 mil na godzinę, aby spełnić to zadanie..

Źródło: SellerieCimes /  YouTube

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=D5UcU5WKEZU[/embedyt]

 

 

Pod tym wpisem nie będzie komentarzy wpadaj na fejsa wilczka i tam podziel się opinią.