Menu

nowy VW Touareg pokazany w Pekinie

Po  długiej kampanii zwiastunowej i mnóstwie zdjęć szpiegowskich, zupełnie nowy Volkswagen Touareg został wreszcie ujawniony na prezentacji w Pekinie.

Jest to nowa generacja SUVa, którego nie będziecie mogli kupić w Stanach Zjednoczonych, nowy Touareg będzie próbował przyciągnąć kupujących, ustawiając poprzeczkę wyżej dla SUVów o wyższej klasie premium.

Jeśli chodzi o stylizację, nowy Touareg przyjmuje całkowicie przeprojektowany przedni zderzak odzwierciedlający wygląd Arteona z  lampami połączonymi z  kratką grilla. Nowy wygląd nadaje eleganckiemu SUV nieco odważnej i imponującej obecności, która wyróżnia go spośród rosnących samochodów VW.

Chociaż na zewnątrz nie porywa  wnętrze jest miejscem, w którym doszło do magii w porównaniu z poprzednią generacją. Volkswagen nazwał to  „Innovision Cockpit”, który składa się z 12-calowego ekranu umieszczonego w miejscu wskaźników oraz 15-calowego o rozdzielczości prawie Full HD, który znajduje się na centralnej konsoli.  Za pomocą 15-calowego ekranu możesz  sterować klimatyzacją, funkcjami fotela masaż, ogrzewanie, wentylacja oraz funkcjami bezpieczeństwa na drodze czy systemami multimedialnymi.

Jeśli chodzi o silniki, Touareg  zostanie wprowadzony na rynek europejski z parą turbodoładowanych 3-litrowych silników diesla V6 o mocy 231 KM i 286 KM. Na jesieni dołączą dwa silniki  –  pierwszy benzynowa V6 o mocy  340 KM oraz  4,0-litrowym dieslem V8 o mocy 421 KM. Na rynek chiński zostanie wprowadzony także  hybrydowy układ napędowy  o łącznej mocy 367 KM , który ma trafić na europejski rynek w nieokreślonym jeszcze terminie.