Menu

Nowy TVR prawdopodobnie zadebiutuje na Goodwood Revival

Dla większości osób choć trochę interesujących się motoryzacją nie jest tajemnicą, że brytyjski producent samochodów sportowych TVR powoli zaczyna się odradzać. Producent tych super samochodów pracuje nad modelem na swój wielki powrót. W ostatnich latach słyszeliśmy wiele jednak dzisiaj wiemy już na pewno – producent słynnej i szalonej Cerbery będzie świętował debiut tego nowego modelu podczas Goodwood Revival we wrześniu bieżącego roku!

Revival będzie wyglądać na dziwny wybór, dla tych, którzy znają klimat panujący w Goodwood. Jaki jest więc powód takiego debiutu? To najbliższe miejsce w poprzedniej edycji brytyjskiego Motor Show. To również daje TVR szansę świętowania jej dziedzictwa w 70. rocznicę swojego istnienia.

Więc czego możemy się spodziewać? W kuluarach mówi się o szczegółach technicznych, a wybrani klienci widzieli już samochód. Prawdopodobnie TVR skorzysta z wiedzy firmy Cosworth  i ich 5.0-litrowego silnika V8, który przekracza 400 KM. Oczekuje się, że masa będzie poniżej 1200 kg, A sprint do 100tki zajmie mniej niż 4 sekundy.

Pierwsza seria nowej generacji TVR zostanie zbudowana w ilości 500 sztuk, a cena będzie oscylować w okolicy 90 000 funtów. TVR ujawnił, że  maja zamówienia już na blisko 400 sztuk nowych TVRów:) Czekamy!