fbpx
News

Nowe szaty rodzinnego króla Audi RS6 Avant 2020

Audi odsłania karty przed salonem we Frankfurcie i zaczyna od samochodu o którym myśli każdy stateczny ojciec rodziny który czasem lubi poczuć dreszczyk emocji. Oto Audi RS6 Avant w pełnj krasie.
 
Serce to 4.0 TFSI V8 z mocą 600 KM oraz moment 800 Nm zestawiony z 8-biegowy automat Tiptronic
Taki zestaw rozpędza się do pierwszej setki w 3,6 sekundy a 200 km/h na liczniku zobaczysz po 12 sekundach.
 
Stylistycznie wg mnie jest to petarda jest agresywny styl ale zawsze miałem słabość do tego rodzinnego samochodu :) Nowa RS6 jest aż o 8 cm szersza od zwykłego A6 Avant i w sumie ma takie same przednie drzwi ,dach i klapę bagażnika pozostałe elementy zostały przeprojektowane pod RS-a.
 
Politycznie poprawnie jest wspomnieć o ekologii w silniku tak wiec mamy dwie pozycje które zadowolą ekologów i normy spalania Pierwsza nowością w silniku nowego RS6 jest system MHEV, czyli mikrohybrydowy układ pracujący w systemie 48-woltowym, który pozwala włączać i wyłączać benzynę podczas jazdy.Papierowo możesz zaoszczędzic 0,8 litra paliwa na setkę. Kolejnym ekologicznym dobrodziejstwem jest system odłączania cylindrów “Cylinder on demand” czyli zmiana z V8 na czterocylidrowy tryb pracy.
 
Co bym poprawił to nie do końca leży mi tył. Ważna uwaga dla hejterów Audi docencie fakt że jest klasyczny wydech a nie zaślepki :) ale mimo to brakuje mi tylnego dyfuzora i kompletnie nie siedzi mi ta listwa może to wina kontrastującego koloru i w opcji “all black” nie będzie sie tak rzucała w oczy i na żywo będzie lepszy odbiór.
 
Zawieszenie kilka faktów: stały napęd na wszystkie koła co naturalne dla RS-a, adaptacyjne zawieszenie pneumatyczne, układ czterech skrętnych kół i opcjonalne 22 calowe felgi
 
Na żywo nową RS 6 zobaczycie we Frankfurcie za kilkanaście dni a na drogach w pierwszym kwartale 2020.
 

Pod tym wpisem nie będzie komentarzy wpadaj na fejsa wilczka i tam podziel się opinią.