fbpx
Bez kategorii

Nowe Renault Megane IV RS

Na IAA odbyła się jedna z gorętszych premier na rynku hothatch, poznaliśmy nowe Renault Megane IV RS!

Renault udostepniło trochę zdjęć i danych technicznych. To o czym się już mówiło stało się prawdą, pod maską znajduje się silnik o pojemności 1.8 litra i nosi dumną nazwę 1.8 TCe. Z fajnych informacji, będzie on dostępny w kilku wariantach mocy – dokładnie to trzech. 

Podstawowa wersj

a Megane RS, czyli Sport, będzie ważyć 1400 kg  i będzie dysponować mocą 279 KM i 290 Nm. Aby poprawić właściwości trakcyjne auta, warto będzie wybrać odmianę Cup, która oprócz sztywniej zestrojonego zawieszenia (inne amortyzatory i sprężyny)  jako opcje będzie posiadać mechaniczną szperę. Odmiana Cup otrzyma też możliwość doposażenia w 4 tłoczkowy układ hamulcowy prosto od Brembo, a to wszystko w zestawie z 355-milimetrowymi tarczami. W standardowej wersji Sport mają być oferowane 340-milimetrowe.

Renault Megane IV RS

Renault zapowiada jeszcze wersję Trophy, w tej wersji najszybsza Meganka, ma legitymwoać sie mocą 300KM. Oczywiście będzie to mniej niż konkurencja do której aspiruje – Hondy Civic Type-R, ale mimo to Renault Sport celuje w rekord toru Nurburgring dla aut FWD! Pomogą temu amortyzatory z funkcją hydraulicznej kompensacji, mające na celu zmniejszyć m.in. efekt nurkowania nadwozia podczas gwałtownego hamowania.

Renault Megane IV RS – zawieszenie 4Control

W biciu rekordów okrążeń na torach wyścigowych pomóc ma Megane RS także nowe zawieszenie 4Control, które znane jest chociażby z Megane GT. W zależności od prędkości pojazdu, tylne koła mogą skręcać pod niewielkim katem albo w tę samą stronę co przednie (dla polepszenia prowadzenia w zakrętach przy prędkościach wyższych niż 60 km/h), albo w przeciwną dla zwiększenia zwrotności auta w trakcie manewrowania autem na parkingu. Poniżej wyjasnienie wizualne:

Renault Megane IV RS
Renault Megane IV RS

Co o tym sądzicie? 

Jak dla mnie kolor KOT, ale felgi wolał bym tardycyjne :P

Wilczek

 

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”80″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Pod tym wpisem nie będzie komentarzy wpadaj na fejsa wilczka i tam podziel się opinią.