Menu

nowe Porsche 911 GT3 RS 520 KM zaprezentowane oficjalnie

Porsche poczuło wiosnę prezentując przedpremierowo najnowsze dzieło inżynierów z Weissach model 911 GT3 RS z wyścigowym podwoziem oraz wysokoobrotowym, wolnossącym silnikiem o pojemności 4 litrów i 520 KM ( tak bez turbo ). Zastosowany 6-cylindrowy bokser generuje moc o 20 KM wyższą od silnika stosowanego w poprzedniku oraz w  GT3.

Porsche 911 GT3 RS przyspiesza od 0 do 100 km/h w ciągu 3,2 s, a jego maksymalna prędkość wynosi 312 km/h.

To trzeci po modelach 911 GT3 oraz 911 GT2 RS sportowy samochód GT dopuszczony do ruchu na publicznych drogach, jaki Porsche wprowadza na rynek w ciągu jednego roku. 

Już pierwszy rzut oka na tego potwora pokazuje jak ważną rolę odgrywa areodynamika, szerokie zoptymalizowane pod kątem masy nadwozia-z klasycznym, zamocowanym na stałe tylnym skrzydłem

 Wyścigowy design ma swoją kontynuację we wnętrzu, gdzie znalazły się w pełni kubełkowe, wykonane z włókna węglowego siedzenia. Spójność doboru materiałów dodatkowo podkreślają lekkie panele drzwi z pętlami do otwierania i siatkami do przechowywania drobiazgów, zmniejszona ilość wygłuszeń oraz nowa, lekka tylna pokrywa.

Podobnie jak wszystkie aktualne samochody sportowe Porsche z rodziny GT, tak i 911 GT3 RS jest bez dopłaty dostępne z pakietem Clubsport. Obejmuje on klatkę, ręczną gaśnicę, przygotowanie do montażu przełącznika odłączającego akumulator oraz 6-punktowy pas z myślą o zapewnieniu sportowych doznań z jazdy.

Nowe 911 GT3 RS można już zamawiać. W Polsce model zostanie wprowadzony w połowie kwietnia 2018 roku.