Facebook Miszmasz News

Novitec: Lamborghini Huracan Evo RWD – Oddasz dusze Lucyferowi?

Diabelski wygląd to tylko „efekt uboczny”. Prawie rok temu Novitec zaprezentował Lamborghini Huracan Evo. Tym razem przyszła kolej na wersje RWD.

Czemu Klienci kupują Huragany w wersji RWD? Waga, Panie waga. W sportowych autach ona ma znaczenie i otyłość podwozia wynikająca z napędu AWD ma tutaj coś do powiedzenia. Dlatego jeżeli Novitec stawia na sport to w ich magiczne rączki musiał wpaść Huracan Evo RWD.

By jeździć szybko / bardzo szybko potrzebujemy poprawionej aerodynamiki. Dlatego też w nowym zestawie znajdziemy przeprojektowany przedni splitter – tak oczywiście wykonany z carbonu. Do zestawu przemodelowano strumienice powietrza na przednim zderzaku dodając odpowiednie carbonowe elementy – nawet jeśli to tylko zabieg stylistyczny to jest BOSKI!

By silnik mógł oddychać, zmieniono również boczne wloty powietrza – dzięki temu wolnossące V10 naprawdę ma czym oddychać!

Z tyłu oprócz przemodelowanego zderzaka z dyfuzorem znajdziemy to co misie kochają najbardziej. Ogromne carbonowe skrzydło. Tak, tak również wykonane z włókna węglowego, dodatkowo zwiększając siłę docisku tylnej osi przy dużych prędkościach.

Ale to co mnie jara najbardziej to „maska” (dla przypomnienia, jest ona umieszczona z tyłu) która pozbyła się swojego szklanego wykończenia i na jego miejsce… Weszło jeszcze więcej włókna węglowego z dodatkowymi wlotami powietrza.

Jak to Novitec ma w zwyczaju, auto stoi na Vossenach. Przód 20″ i tył 21″. Do tego sprężyny obniżające (35mm) i jest miazga!

Wolnossący 5,2-litrowy silnik V10 pozostaje nietknięte.

Źródło: Novitec

Pod tym wpisem nie będzie komentarzy wpadaj na fejsa wilczka i tam podziel się opinią.