fbpx
Bez kategorii

No to czekamy na Audi Q8!

O planowanej premierze zupełnie nowego modelu Audi spekuluje się od jakiegoś czasu. W ostatnim czasie AutoPareri opublikował bardzo interesujący wpis o nadchodzącym Q8. Oczywiście w tym momencie nie jest jasne, gdzie zostanie zaprezentowany finalny model, ale zakładamy, że na którymś salonie u naszych zachodnich sąsiadów – prototyp został przyłapany na niemieckich tablicach rejestracyjnych.

Znamy już ogólny kształt samochodu dzięki poprzednim filmom i filmom. Jednak po raz pierwszy możemy przyjrzeć się kształtom tylnej części nadwozia bez kamuflażu. Jak mogliśmy się spodziewać tylne światła są utrzymane w stylu “jednej brwi” jaki poznaliśmy w w najnowszej dosłownie A8, do tego dachowy spoiler i naprawdę fajny masywny dyfuzor zderzaka z dwoma zintegrowanymi rurami wydechowymi.

Warto przypomnieć jak wyglądały oficjalne wizualizacje tego modelu, pierwsze co nasuwa sie na myśl to to, że niemieccy projektanci mieli naprawdę wolną rękę i finalny pojazd nie obiega zbytnio od prototypu. Przede wszystkim dyfuzor wydaje się nieco mniej agresywny, ale to naturalny efekt przejścia od koncepcji do pojazdu produkcyjnego.

Q8 będzie współdzielić swoją platformę i technologie z Q7 i nadchodzącym nowym wcieleniem VW Touareg’a. Nowe Audi ma zostać flagowym modelem producenta ze Stuggartu, dlatego możemy spodziewać się cen sięgających 500.000 PLN. Zapewne RS Q8 poszerzy ofertę sportowych modeli Audi w ostatnich dniach wypłynął wniosek o zastrzeżenia znaku towarowego “RS Q8″  więc będzie hardcorowo – przynajmniej mam taką nadzieję <3

Zdjęcia szpiegowskie pokazują, że Audi jest już prawdopodobnie na końcowym etapie rozwoju i testowania Q8, a to wszystko wskazuje, że producent najprawdopodobniej spełni swoje obietnice i zaprezentuje samochód w przyszłym roku. Produkcja modelu ma się rozpocząć w przyszłym roku w fabryce Grupy Volkswagen w Bratysławie na Słowacji.

Obstawiam, że ​​premiera dobędzie się na Targach w Detroit (styczeń 2018) czyli dokładnie rok po debiucie modelu koncepcyjnego.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”45″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser” ajax_pagination=”1″ order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]Źródło: AutoPareri, motor1.com

Pod tym wpisem nie będzie komentarzy wpadaj na fejsa wilczka i tam podziel się opinią.