Menu

nadjeżdza nowy Aston Martin V8 Vantage

Dwanaście lat kazał czekać Aston Martin na następce V8 Vantage. Vantage nie jest topowym przedstwicielem Astona jak seria DB zamiast tego Vantage jest najpopularniejszym Astonem Martinem, a jako najlepiej sprzedający się model w ofercie brytyjskiego producenta, jest to bardzo oczekiwany samochód.

Na pierwszy rzut oka to  prawdziwym  współczesny samochód sportowy  wyróżniającym się minimalistycznym designem. Aston dzieki nowemu stylowi Vantage  dołącza do aut sportowych z pojedyńczym tylnym światłem które można oglądać w różnych modelach sportowych jak Porsche 911 czy Bugatti Chiron. Aston Martin dodał jednak swój własny akcent, zakrzywiając pasek nad pokrywą tylnego pokładu, aby nadać pojazdowi agresywną i szeroką postawę. 

Pod maską znajduje się 4,0-litrowy silnik V8 z 6 turbinami o pojemności 685 Nm, połączony z ośmiobiegową przekładnią ZF. To wystarczy, by wyprodukować aż 503 koni mechanicznych – wszystko w samochodzie j masie zaledwie 1530 kg Nowy  Vantage osiąga 0-100 km/h  w  3,6 sekundy i zapewnia dobrą zabawę do 310 km/h. Po raz pierwszy na Aston Martin, nowy Vantage posiada również elektroniczny tylny mechanizm różnicowy. Ta różnica jest powiązana z elektronicznym układem kontroli stabilności samochodu, dzięki czemu można zrozumieć zachowanie samochodu i odpowiednio zareagować, aby skierować moc silnika na odpowiednie koło. To sprawia, że ​​samochód jest bardziej wyspecyfikowany, zarówno pod względem stabilności linii prostej, jak i osiągów w ostrych zakrętach. 

Pierwsze dostawy nowego Vantage planowane są na drugi kwartał 2018 roku. Cena na rynek europejsko wynosi 154 000 euro / w Polsce pewnie zbliży sie do 700 000 PLN/ mimo to czekamy z niecierpliwością aż  kilka sztuk pojawi się na naszych drogach..

pora nacieszyć oko rozkoszujcie się galerią

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”89″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]