fbpx
Bez kategorii

nadjeżdza e-tron czyli elektryk od Audi

Każdy koncern samochodowy chce mieć elektryka to nie moda ale konieczność najbliższych lat do tego wyścigu przystąpiło także Audi. Prezentując nowy model który niebawem dołączy do oferty całkowicie elektryczny model e-tron.

Nowego przedstawiciela SUVów od Audi napędzają dwa silniki po jednym na każdą oś , akumulatory zamontowane są płasko pod podłogą kabiny. Audi przy okazji premiery w San Francisco zdradziło kilka ważnych danych dla elektryków – głównie chodzi o zasięg ten ma wynosić 400 km, moc 408 KM generowana przez  silniki elektryczne pozwala na rozpędzenie auta do 100 km/h w 5,7 sekundy, a prędkość maksymalną ograniczono elektronicznie do 200 km/h. Co ważne w elektrykach mamy imponujący moment obrotowy w tym przypadku 664 Nm to gwarancja że każde wciśnięcie pedału gazu daje nam dużą dawkę emocji.

Audi e-tron to SUV który ma 4,9 metra długości czyli  pod względem wymiarów jest o prawie 15 cm dłuższy od Q5 i o 10 cm krótszy od Q8.

Tym samym dwóch niemieckich producentów w ciagu jednego miesiąca pokazało dwa w pełni elektryczne SUV-y zapowiada się ciekawy czas premier. Audi ma swoje e-tron , Mercedes EQC  czas na premierę z bawarii i mamy komplet.

 

 

 

 

 

 

Pod tym wpisem nie będzie komentarzy wpadaj na fejsa wilczka i tam podziel się opinią.