fbpx
Bez kategorii

Nadchodzi era hybrydowych Mercedesów AMG

Mercedes AMG zapowiada wprowadzenie do swojej oferty nowej hybrydowej jednostki napędowej która zadebiutuje pod maską nowego CLS’a.
Niecały rok temu Mercedes zaprezentował światu swoją nową rodzinę czterech sześciocylindrowych.

Teraz priorytety marki się zmieniły i są jasne. Według raportu Wheels Mercedes-AMG na targach motoryzacyjnych w Los Angeles zaprezentuje nowy hybrydowy układ napędowy “53” . Nowa rodzina zastąpi obecną linię V6 ’43’ Mercedes-AMG o pojemności 3,0 litrów, będzie wspierana przez hybrydową 48- voltową instalację – obejmującą zintegrowany rozrusznik-alternator (ISG) i elektryczną sprężarkę pomocniczą (eZV), która rozkręca się do 70 000 obr./min w ciągu 300 milisekund.
 
Mercedes-Benz Sechszylinder-Benzinmotor M256 ;
Mercedes-Benz six-cylinder engine M256. Engine cross section;
 
Dzięki takiemu połączeniu hybrydowa jednostka napędowa zapewnia dodatkowe 50 KM dostępnych od “naciśnięcia gazu”. Dzięki temu zapomnimy o efekcie turbo dziury. Jak dodamy do tego, że akumulatory litowo-jonowe będą ładowane częściowo przy pomocy technologii regeneracyjnej hamowania, brzmi to sensownie.
Układ napędowy powinien mieć około 450 KM, oznacza to, że hybryda będzie miała około 100 KM mniej niż obecny silnik V8 AMG CLS 63 S.
 
 

Trzeba mieć na uwadze, że dzięki połączeniu jednostek benzynowych i elektrycznych nowy CLS będzie mógł zaskoczyć nie jeden SUPER CAR, a pod względem wydajności może być w czołówce aut ze swojej klasy.

Pod tym wpisem nie będzie komentarzy wpadaj na fejsa wilczka i tam podziel się opinią.