fbpx
Bez kategorii

Mercedes Benz AMG S65 Final Edition śpiesz się po swoja ostatnią V12

Stoisko Mercedesa na 89 Salonie Samochodowym w Genewie będzie prezentowało nie tylko nowości ale także edycje finałowe kultowych modeli jednym z nich okazał się Mercedes-AMG S65 sedan z kultową V12 pod maską.
 
AMG S65 Final Edition pod taka nazwą powstanie 130 samochodów na całym świecie. Edycja finałowa będzie dostępna wyłącznie w metalicznym wykończeniu Obsidian Black.
 
Czarny motyw Final Edition kontrastuje z matowymi akcentami z brązu widocznymi na kutych 20-calowych felgach, przednich wlotach powietrza, bocznych osłonach, a także na tylnym zderzaku. Dla mniejszego zaskoczenia kabina wewnętrzna jest także czarna z miedzianymi kontrastami.
 
Każdy egzemplarz S65 Final Edition posiada tabliczkę “One Man – One Engine” na pokrywie silnika wykończoną na czarno zamiast srebra oraz specjalną plakietkę na konsoli centralnej “1 z 130”
 
To niestety ostatnia szansa na nabycie potwora z 6-litrowym silnik V12 legitymującym się moca 630 KM i monstrualnym momentem 1000 Nm.
Taki zestaw jest zdolny zapewnić przyśpieszenie do pierwszej setki w zaledwie 4,1 sekundy. Skoro jest to finałowa edycja to jedzimy grubo i pakiet sterowników AMG odblokowuje maksymalną prędkość do 300 km/h
 
Oczywiście S65 jest dopakowany czym sie dało z obszernego cennika Mercedesa znajdziesz tutaj od panoramicznego dachu po indywidualne tylne siedzenia regulowane na wiele sposobów.
 
 
źródło: Mercedes-AMG

Pod tym wpisem nie będzie komentarzy wpadaj na fejsa wilczka i tam podziel się opinią.