fbpx
Bez kategorii

Mercedes-AMG A45 prawdopodobnie będzie najmocniejszym hot-hatch’em na rynku

Kilka tygodni temu Mercedes przedstawił nam wersję A35 któa jest słabsza od poprzedniej edycji AMG, ale to naturalne ponieważ ma być rywalem S3 czy M140i, ale spokojnie AMG nei skalda broni i podobno planuje dwie wersje – aktualnie wiemy o jednej czyli A45! Mercedes-AMG A45 ma zyskać miano najmocniejszego hot-hatcha na rynku dzięki mocy przekraczającej 400 KM. Tym samym wyprzedzi w tej rywalizacji Audi RS3 dysponujące mocą… 400 KM – ale pamiętajmy o tym, że nadal czekamy an nowe wcielenie A3, a co za tym idzie S’ki i RS’a też!

Nowa Klasa A, która zadebiutowała w tym roku cieszy się sporym uznaniem wśród branży moto. Trzeba jej to przyznać, jest po sufit napchana nowoczesnymi technologiami znanymi z topowych modeli, a co za tym idzie wyprzedza konkurencje o dwie galaktyki. Po premierze cywilnych wersji przyszła pora na te najbardziej wyczekiwane, A35 już zadebiutował i można go zamawiać w polskich salonach. Jego sercem został dwulitrowy, turbodoładowany silnik o mocy 306 KM i momencie obrotowym 400 Nm, ta moc przekazywana jest na wszystkie koła za pośrednictwem siedmiobiegowego dwu-sprzęgłowego automatu.  Doprawdy cennik zaczyna się poniżej 200.000 ale po dołożeniu kilku rzeczy z serii MUST HAVE wskazówka wędruje grubo ponad 250.000, ale nie ma co marudzić ponieważ ta najsłabsza wersja w całej gamie od 0 do 100 kmh przyśpiesza w 4.7 sekundy, a cała podróż  tradycyjnie kończymy na 250 kmh.

Moc to jednak nie wszystko, do zwykłej jazdy po publicznych szosach z powodzeniem wystarczy A35, dlatego dla A45 Mercedes-AMG i to jest 100% prawdy, ale spokojnie w tym małym HH znajdziemy 4matic+ z opcja drift <3 (strasznie mnie śmieszy fakt, że tą modę rozpoczął Ford w Focusie RS) :D O cenach się nie wypowiem ponieważ na logikę najtańsza wersja a45 będzie kosztować Na temat ceny trudno spekulować, ale bezpiecznie można założyć, że nawet najtańsza wersja przekroczy kwotę 250 000 PLN ;)

Pod tym wpisem nie będzie komentarzy wpadaj na fejsa wilczka i tam podziel się opinią.