Menu

Maserati Levante w wersji GTS 550KM

Maserati kilka tygodni temu pokazało topową odmianę Levante Trofeo o mocy 590 KM. Jeśli miałeś smaka na  Maserati Levante Trofeo, ale cena za 170 000 USD była trochę za duża dla twojego budżetu, pomyśl o sobie, że masz szczęście

Podczas tegorocznego Goodwood Festival of Speed, Maserati ogłosił model „przyjazny dla budżetu” w postaci Levante GTS,  w którym tracisz 40 KM ale zyskujesz  50 000 dolarów w portfelu , może warto pomyśleć.  Pod maską Levante GTS znajdzie się podwójnie doładowane V8 rodem z Ferrari o pojemności 3,8 litra i mocy 550 KM. Sprint nowej wersji do 100 km/h trwa 4,2 sekundy ( tylko 0,3 sekundy wolniej niż w wersji Trofeo )

Włosi zadbali także o podwozie, obniżając prześwit i zwiększając sztywność zawieszenia.Auto otrzymało też wydajniejsze hamulce. Wprowadzono także kilka usprawnień aerodynamicznych, dzięki którym GTS już na pierwszy rzut oka zdradza sportowy charakter popatrz na te 22-calowe koła.

Silnik Ferrari jest połączony z ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów ZF i tylnym układem napędu na wszystkie koła, który może wysłać do 50% mocy z przodu. Dołączony jest także tylny mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu.

Pierwsze dostawy GTS Levante mają się rozpocząć w październiku.