fbpx
Miszmasz

Magia V12: Aston Martin DBS Superleggera

Aston! Tym razem to przesadziłeś…

Od jakiegoś czasu pojawiały się zdjęcia zamaskowanego Astona krążącego wokół Nurburgringu,  a dziś już wiemy co to dokładnie było ;) Aston Martin ujawnił w końcu swój nowy flagowy model klasy Super GT. DBS Superleggera bo tak nazywa się ich najmłodsze dzieło, zastąpi  Vanquish S.

“dedicated to delivering an unforgettable driving experience and class-leading in-gear acceleration.” – tak podobno w kilku słowach powinno się opisywać najmłodsze dziecko z Gaydon.

Warto zauważyć, że wraz z nową nazwą powracają dwie niezwykle ważne nazwy DBS, jak i Superleggera które dotychczas nie występowały razem. Nowy model opiera się na ewolucji lekkiej aluminiowej konstrukcji DB11 – wykorzystane są w niej kute podwójne wahacze z przodu i układ wielowahaczowy z tyłu. Oprócz tego adaptacyjne zawieszenie (mamy do wyboru 3 tryby jazdy: GT, Sport i Sport Plus) oraz aktywny dyferencjał.

Coś więcej o silniku? Ogólnie co wiemy?

# Moc pochodzi z 5,2-litrowego silnika V12 biturbo

# 715 KM (533 kW)

# 900 Nm – dostępny między 1800 a 5000 obr./min

# 0-100 kmh w 3,4 sekundy

# V-Max 340 kmh 

# HINT! = Silnik jest zamontowany nisko i tak daleko w głąb nadwozia by rozkład masy był jak najlepszy, a środek ciężkości jak najniżej

# Moc jest oczywiście przekazywana na tylne koła <3

# Za wszystko odpowiada ośmiobiegowa automatyczna skrzynię biegów ZF

“DBS Superleggera oznacza nie tylko powrót znakomitej nazwy Aston Martin, ale także sygnalizuje nasz powrót do szczytu sektora Super GT”

– komentuje Andy Palmer, dyrektor generalny Aston Martin. “Przystojni ponad miarę, lekki kompozyt węglowy i aluminiowy korpus są wyrzeźbione w kształt z ogromną obecnością i charyzmą”.

Source: Aston Martin

Pod tym wpisem nie będzie komentarzy wpadaj na fejsa wilczka i tam podziel się opinią.