fbpx
Bez kategorii

Lucid Air rośnie konkurencja dla Tesli

Żyjemy w czasach ewolucji napędów coraz cześciej czytasz o wymieraniu silnika diesla i coraz cześciej że przyszłość to hybrydy a może nawet elektryki.

W cieniu dużych graczy którzy deklarują powolne zmiany powstają firmy jak wszystkim znana już Tesla. Ale okazuje się że i na tym polu szybko Tesli wyrastają konkurenci jak choćby jeszcze mało znany Lucid Motors.

Lucid Motors to firma wywodząca się z kalifornijskiej Doliny Krzemowej, nie tak dawno temu zasłyneli tym że postanowili pokazać swoje nowe dzieło Lucid Air.

Jeśli myślisz że to kolejny nudny elektryk to się mocno zaskoczysz.

Podstawowa wersja ma być tańsza od Tesli S i kosztować 52 500 USD  dysponować mocą 400 KM i ponad 380 km na jednym ładowaniu.

Prawdziwą petardą bedzie wersja Launch Edition 1000 KM i zasięg ponad 500 kilometrów ! – jak to przystało na edycje limitowaną produkcja dotyczy 255 sztuk  niestety i koszt tego potwora wzrośnie do 100 000 USD ale za tą cenę próżno szukać takich osiągów.

Jeśli tak ma wyglądać przyszłość to chcemy to !

 

Galeria

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”53″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]Video

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=zKWTjlBksqM[/embedyt]

 

Pod tym wpisem nie będzie komentarzy wpadaj na fejsa wilczka i tam podziel się opinią.