fbpx
Bez kategorii

Lamborghini Aventador SVJ oficjalnie zaprezentowane

Długo kazało czekać Lamborghini na superedycje Aventadora którą ukrył pod krytponimem SVJ. Ale impreza w  Pebble Beach do czegoś zobowiązuje i na tych evencie wiele marek odsłania swoje perełki. O Aventadorze SVJ słyszeliśmy już nie raz z przecieków typu pobicie rekordku okrążenia na Nürburgring dla samochodów seryjnych.
Najnowsza wersja Aventadora będzie dostępna w limitowanej serii tylko 900 egzemplarzy. Każda z nich będzie wyposażona w wolnossący silnik V12 o mocy 770 KM wytwarzający 720 Nm momentu obrotowego.  Producent zmniejszył masę auta do 1525 kg, co pozwala na sprint do  100 km/h w 2,8 sekundy i sprint do 200 km/h w zaledwie 8,6 sekundy. Prędkość maksymalna to ponad 350 km/h.

Lamborghini wymienia wiele elementów które udało się poprawić w nowym SVJ miedzy innymi poprawa docisku na obydwu osiach  dzięki systemowi Aerodinamica Lamborghini Attiva (ALA) oraz zmniejszenia masy samochodu poprzez modyfikacje układu wydechowego.

Esteci i znawcy Lambo zauważą także większe wloty powietrza bocznego i ekstremalnie zaprojektowanym tylny dyfuzor. A tylne skrzydło  zostało zaczerpnięte z konstrukcji Lamborghini Veneno.

Z ciekawostek konkursie elegancji w  Pebble Beach zostanie również zaprezentowana specjalna wersja o nazwie SVJ 63 to wersja która oddaje hołd Lamborghini i nawiązuje do roku założenia firmy ( 1963 ) oczywiście będzie to wersja limitowana do ….   63 sztuk.

 

 

Pod tym wpisem nie będzie komentarzy wpadaj na fejsa wilczka i tam podziel się opinią.