fbpx
Bez kategorii

Lamborghini Aventador S od Novitec

Nie możesz się doczekać Aventadora SVJ? Novitec ma na to receptę.

Niemiecki Tuner z całą pewnością wie coś na temat modernizacji Lamborghini, ponieważ uskutecznia te praktyki od kilku lat. Niektóre z opracowanych przez nich pakietów obejmowały nawet zestawy  turbo, a najnowsza propozycja to pakiet dla Aventador’a S Coupe.

Podobnie jak w przypadku pozostałych projektów,zmiany zewnętrzne są dosyć subtelne, ponieważ doskonale zdają sobie sprawę, że pojazdom z Sant’Agata Bolognese wiele nie potrzeba do ideału. Najbardziej oczywistą zmianą jest nowy zestaw kutych felg wprost od perfekcyjnego Vossen’a – 20 cali z przodu i 21 cali dla osi tylnej.

Dodatki z włókna węglowego  zostały zaprojektowane i zoptymalizowane w tunelu aerodynamicznym więc naprawdę działają pod względem docisku,a  nie tylko przyśpieszają bicie naszych serc. Pakiet obejmuje:

  • dokładki zderzaka
  • nowe wykończenia lusterek bocznych
  • przeprojektowane boczne wloty powietrza
  • tylny spoiler pokrewny do wersji SV
  • pzeprojektowany dyfuzor
  • wyprofilowane garby na klapie silnika

Silnik? Tutaj zadziała się magia ponieważ wolno ssące V12 o pojemności 6,5 litra dysponuje teraz mocą 763 KM i 732 Nm. Szybko licząc dołożono 23 KM (17 kW) i 42 Nm całkiem spoko jak na jednostkę N/A. Aby tego było mało, Lambo po kilku zabiegach schudło i zaoszczędzono 21 kg – całkiem sporo jak na auto tej klasy (chciałem Wam wytłumaczyć  jak, ale jak zacząłem się wczytywać w opis Inconelu, superalloyu opartego na niklu i chromie, używanego w Formule 1 to poległem i to pominąłem)

Dzięki większej mocy i mniejszej masie, Aventador S firmy Novitec jest jeszcze szybszy w sprincie do 100 km/h, który teraz zajmuje zaledwie 2,8 sekundy, natomiast V-Max wynosi obecnie 350 km/h.

Niestety nie ma żadnych wieści ile to wszystko ma kosztować, ale raczej jak już stać Cię na Aventadora to takimi drobnostkami się nie przejmujesz ;)

 

Źródło: Novitec

Pod tym wpisem nie będzie komentarzy wpadaj na fejsa wilczka i tam podziel się opinią.