fbpx
Bez kategorii

Krwisto czerwone kombi od ABT czyli Audi RS4 można się zakochać!

Szukając informacji o tym aucie, znalazłem tekst zaczynający się od pytania “Czy możesz wymyślić lepszy samochód dla szybkich tatusiów?” Chwila, chwila pierwsza myśl to Audi RS6, druga to BMW M5 e60 v10 Turing, ale w tej wyliczance zapominam o mniejszym Avancie z Ingolstadt. Mam wrażenie, że bohater dzisiejszego wpisu jest traktowany po macoszemu,a  to zasługa bezkonkurencyjnego starszego brata z rodziny A6. Nie ukrywam, że sam o nim zapominam, ale najnowsze dzieło Auditography przypomniało mi o tym modelu.

Pakiet ABT dla Audi RS4 Avant w głównej mierze wiąże się ze zmianami wizualnymi. Oczywiście o mocy i doznaniach dźwiękowych nie zapomniano. Na początku wszyscy sceptycznie podchodzili do zmiany wolnossącego V8 o pojemności 4,2 litra. Zupełnie nowe V6 mającej niecałe trzy litry (dokładnie 2,9), ale taka jest kolej rzeczy. Wydaje mi się, że nie ma co płakać za zgubionymi cylindrami ponieważ dźwięk nowego serca RS4 jest naprawdę całkiem fajny! Film o którym miałem opowiadać, nakręconych jest w Alpach, ale ważniejsza od niego jest bohaterka. Wśród zaśnieżonych szczytów możemy zobaczyć czerwone drapieżne kombi które swoim rykiem może zawstydzić starszego brata z V8mką.

Kolor o którym wspomniałem nazywa się Misano Red i chyba jest moim ulubionym lakierem dostępnym w palecie modeli spod znaczka RS. Tak, nie jestem fanem Viper Green jak większość moich znajomych, ale są gusta i guściki.  Bohaterka tego wpisuj seryjnie jest już niezwykle mocnym autem, trzeba pamiętać, że 503 KM to nie przelewki. Oczywiście jak nam mało (a o ile wiem to zawsze jest mało) ABT proponuje modyfikacje ECU na 523KM – tylko to też nei zachwyca. Znając specjalistów z Polski jestem pewien, że da się więcej.

Zresztą nie wiem czy Pamiętacie jak pisałem o AUDI RS5-R jaki SQ5 w WIDEBODY    czy delikatnym (w porównaniu do tego RS4 S5 Cabrio?

Źródło: Auditography na YouTube

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=5H9aAne7Xb8[/embedyt]

 

 

Pod tym wpisem nie będzie komentarzy wpadaj na fejsa wilczka i tam podziel się opinią.