fbpx
Bez kategorii

idzie nowe Mercedes-Benz EQC już w 2019

Tak tak czas elektryków nadchodzi i już nie wypada nie mieć w ofercie pełnego elektryka. Tesla zbudowała na tym swoją markę dlatego inni producenci nie pozostaja w tyle. Mercedes zapowiedział swój model EQC  pełny elektryk który jest odpowiednikiem obecnego modelu GLC, stanie w szranki z Jaguarem I-pace oraz Telsa X.

Co wiemy o nowym Mercedesie – pod nadwoziem znajdują się dwa silniki elektryczne, jeden na przedniej osi, drugi na tylnej osi. Razem produkują moc około 408 KM. EQC może przejechać około 450 km z pełnym ładunkiem, co  zapewnia  jego codzienną eksploatację. Energia jest przechowywana w akumulatorze litowo-jonowym o mocy 80 kWh według producenta 40 min starczy aby podładować akumulator do 80 procent. Moc jest dostarczana natychmiastowo, a moment obrotowy wynosi około 765 Nm. Taka konfiguracja przy wadze blisko dwie i pół tony (2425 kg same akumulatory i osprzęt to bagatela 650 kg! ) zapewnia sprint do 100 km/h w 5,1 sekundy, a maksymalna prędkość wyniesie 180 km/h.

Produkcja nowego mercedesa EQC rozpocznie się w pierwszej połowie przyszłego roku i jest częścią planu opracowania całej linii samochodów elektrycznych, którą Niemcy nazwali EQ. Na ujawnienie ceny jeszcze chwilę poczekamy.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=9OwJFVeM2KY[/embedyt]

 

Pod tym wpisem nie będzie komentarzy wpadaj na fejsa wilczka i tam podziel się opinią.