fbpx
Bez kategorii

Hennessey Venom F5 ma przebić magiczne 300 mil na godzinę

John Hennessey zapowiada, ze jego najbardziej dopieszczone dzieło Venom F5 przy odpowiednich warunkach drogowych, może osiągnąć nawet 500 kmh!

“Obecnie nasze testy CFD i nasi inżynierowie mówią nam, że potrzebujemy około 1520 koni mechanicznych do przebicia 300 mph”,

“Chciałbym osiągnąć 500 km / h, czyli 311 mph, a jest to możliwe”.

-powiedział założyciel Hennessey Motor .

Wyzwanie polega na znalezieniu miejsca, w którym można osiągnąć te prędkości. Pas startowy Kennedy Space Center jest wystarczająco długi, aby osiągnąć około 280 mil na godzinę w ocenie Hennesseya. Tylko przypomina, że firma Koenigsegg  musiała  zamknąć odcinek autostrady by osiagnąć rekordowy przejazd Agera RS 446,6 kilometrów na godzinę. Na wybranie miejsca maja jeszcze trochę czasu, ponieważ Hennessey rozpocznie testowanie prototypu dopiero w 2019 roku, a testy o testy prędkości maksymalnej mają się odbyć dopiero pod koniec roku.

Podczas wystawy w Monterey Hennesey ujawnił niesamowity silnik który ma napędzać Venom’a F5. Jest to V8 z turbodoładowaniem o pojemności 7,6 litra, o mocy 1600 koni mechanicznych (1 193 kilowatów) i momencie obrotowym o wartości 1,762 niutonometrów. Warto zaznaczyć, ze blok jest wykonany z aluminium. Silnik zostanie osadzony w nowo zaprojektowanym podwoziu monocoque, prognozy firmy stawiają na masę pojazdu poniżej 1 360 kilogramów.

Hennessey zbuduje tylko 24 Venom’y F5 za cenę 1,6 miliona dolarów każdy. Dwanaście z nich zostanie w Stanach Zjednoczonych, a reszta będzie dostępna dla klientów międzynarodowych. 

Źródło: Motor Authority

 

 

Pod tym wpisem nie będzie komentarzy wpadaj na fejsa wilczka i tam podziel się opinią.