fbpx
Bez kategorii

Giannini 350 GP czyli jak szybki może być Fiat 500

Jak jest recepta na sukces? Wziąć Fiata 500 w miejsce tylnych siedzeń wsadzić silnik wprost z Alfy Romeo 4C, dodać poszerzenia i przenieść moc na tylną oś!

Podczas Turyn MS mogliśmy poznać Fiata 500 Giannin, mały Fiat dostojnie prezentował się na stoisku włoskiego producenta, wyglądał super! Giannini  swoją monstrualną sylwetkę zawdzięcza zestawowi poszerzeń i zderzaków wykonanych z włókna węglowego. W przednim zderzaku znalazło się miejsce na masywne reflektory, na pewno pełnią one funkcję stylistyczną mającą na celu wyróżnić Giannin’a w tłumie innych 500 ale dzięki nim nawet najciemniejsza noc nie będzie nam starsza. Wycięcie w masce ukazuje amortyzatory Öhlinsa, co więcej warto zauważyć, ze przedni układ zawieszenia został zmieniony i opiera się na poziomych amortyzatorach i popychaczach – system znany z wielu wyczynowych modeli. Sześciotłoczkowe przednie zaciski hamulcowe oznaczają tylko jedno, możemy spokojnie wykorzystać potencjał silnika drzemiącego za naszymi plecami.

Wnętrze wygląda zarakująco zwyczajnie – przynajmniej po tym an co przygotowywały nas zmiany poczynione na zewnątrz pojazdu. jest prosta. Można powiedzieć, ze jedyną zmianą są głębsze fotele kubełkowe natomiast reszta kokpitu nie wygląda zbytnio inaczej niż w standardowej 500. Otwarcie tylnej klapy skrywającej ukryty głęboko silnik Alfy-Romeo. Mała (1799cc) jednostka dzięki turbodoładowaniu generuje 350 KM (261 kW) które trafiają na tylne koła.  trzeba przyznać, że silnik brzmi niesamowicie, na filmie słyszymy wyraźny gardłowy ryk który nie jest spotykany w zwykłych 500.

Firma stojąca za Giannini zamierza zbudować zaledwie 100 z nich i koszt każdej sztuki ma wynosić około 150 000 euro.

 

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”82″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_slideshow” gallery_width=”600″ gallery_height=”400″ cycle_effect=”fade” cycle_interval=”10″ show_thumbnail_link=”1″ thumbnail_link_text=”[Pokaż miniatury]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

 

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=3H6vqG4j_u4[/embedyt]

Source: 19Bozzy92 via YouTube

Pod tym wpisem nie będzie komentarzy wpadaj na fejsa wilczka i tam podziel się opinią.